Valged pühad HagerisValged pühad Hageris
Hageri koguduse õpetaja Jüri Vallsalu ja kunstnik Ehalill Halliste, esiplaanil üks vaipadest.Foto: erakogu

Esimesel ülestõusmispühal kogunes Hageri koguduse rahvas varahommikusele kella 8-sele jumalateenistusele.

Vaatamata paksule lumele ja tuisanud teedele jõuti siiski pärale. Valgeks saanud maal oli kui sümboolne tähendus - esmalt valguse võit pimeduse üle, elu võit surma üle, Jeesuse ülestõusmine surnuist. Teiseks võeti Hageri kirikus kasutusele valget tooni kirikutekstiilid, gobeläänid, mille autoriks on Kohilas tegutsev vaibakunstnik Ehalill Halliste. Koguduse peajumalateenistusel, mis algas kell 12, esitleti uusi altari- ja kantslikatteid. Õpetaja Jüri Vallsalu rõõmustas valminud valgete liturgiliste katete üle ja tänas kunstnik Ehalill Hallistet. Koguduse poolt kingiti kunstnikule lill, mille andis üle juhatuse esimees Agu Kaljuste. Seejärel sai sõna Ehalill Halliste, kes jutustas lühidalt, kuidas kogu protsess alguse sai. Kui teda alguses valdas lausa nõutus, siis nüüdseks, kui on valminud kaks komplekti, on ta teema sees kasvanud. "Kõik need kristlikud sümbolid ja nende põimimine on olnud imeliselt kosutav. Selle tähendus hakkab selguma alles ajaga," ütles kunstnik. Ka õpetaja Vallsalu rääkis oma jutluses veidi vaipadel kujutatud sümboolikast.

Kavandatud gobeläänide sarjas on tänaseks valminud kaks komplekti - sügisel rohelised, nüüd valged. Peatselt on oodata ka violetseid, punaseid ja musti katteid altarile ning väikesele ja suurele kantslile.

Mõlemal jumalateenistusel kõlas puhkpillimuusika, varahommikul teenis kaasa kammerkoor Lambertus, keskpäevasel perejumalateenistusel laulis mudilaskoor.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare