Vallavanemad: lasteaiajärjekordade kohtuotsus jättis küsimused õhku

 (3)
Vallavanemad: lasteaiajärjekordade kohtuotsus jättis küsimused õhku
Foto: TERJE LEPP

Eelmisel kolmapäeval tegi Riigikohus Rae ja Kiili valla lasteaiakoha järjekordade põhiseaduspärasuse kontrollimisel otsuse - lasteaiakoha eraldamine järjekorra alusel ei ole põhiseadusega vastuolus, kirjutab Harju Elu.

Rae vallavanema Mart Võrklaeva sõnul andis Riigikohtu otsus selguse, et vald käitub õigesti. "Rae vald on rõhutanud esimesest kohtuvaidlusest alates, et ta ei ole keeldunud lasteaiakohtade andmisest soovijatele, vaid tal puudub lihtsalt võimalus seaduslikku kohustust koheselt täita," ütles ta.

Kiili arendusnõunik-asevallavanem Aimur Liiva aga märkis, et järjekorda puudutav kohtuotsus ei muuda nende valla jaoks sisuliselt midagi. "Hoolimata sellest, et järjekord ikkagi tohib eksisteerida - eelmised kaks kohtuastet väitsid teatavasti vastupidist -, on vallal kohustus "mõistliku aja jooksul" koht garanteerida," ütles ta.

Mis on mõistlik aeg, seda kohus kahjuks ei täpsustanud, lisas Kiili asevallavanem ning arvab, et see võib tõenäoliselt saada mõne uue kohtuvaidluse aluseks.

Teiseks küsimuseks, mille Riigikohus jättis sel korral lahenduseta, on lapsevanemate sissekirjutuse nõue - selle seavad tingimuseks paljud omavalitsused, kui lasteaiakohti jagatakse.

Kiili asevallavanem Aimur Liiva sõnul võiks ka selles küsimuses võimalikult kiiresti õigusselguse saada, sest vastasel juhul tuleb jääda ootama vastavat kohtuasja. "Et vallad vanemate sissekirjutust nõuavad, on täiesti arusaadav, sest ainus viis kohustuste täitmiseks katet leida on ju üksikisiku tulumaks," märkis ta.

Loe pikemalt Harju Elust.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare