Vastse-Kuuste raamatukogupäevad tõid lugejatele põnevaid kohtumisi


Vastse-Kuuste raamatukogupäevad tõid lugejatele põnevaid kohtumisi
Foto: Andres Putting

Raamatukogupäevade külaliseks oli kirjanik ja loodusmees Juhani Püttisepp, kes tuli külla 1 .-4. klassi lastele ning võttis lisaks raamatutele kaasa ka oma toredad nukud. Tähelepanuväärseim neist oli nukk Anni, kelle Juhani oli leidnud endale seltsiliseks Tartu Lasteteatrist, kui teater tegutsemise lõpetas. Annil oli isegi pass ning ta oli koos Rolling Estoniansi tiimiga teinud kaasa ümberilmareisi.

Juhani Püttsepa poolt on nuku rändamistest kirjutatud meeleolukas lasteraamat "Anni rännuteel" - teatrinukk Anni päevik, mis räägib läbitud maailmajagudest, seal elavatest inimestest, kohtumistest ja seiklustest. Ka teised teemad, millest kohtumisel kirjanikuga juttu tuli, pakkusid lastele tõelist huvi. Üks neist oli kirjade saamine pudelpostiga - kuidas mererannast võib lisaks lauajuppidele ja kasutatud saabastele leida täiesti ootamatuid asju, näiteks pudelposti. Juhani Püttsepa raamat "Lauajupi madonna" ongi vahva lugu sellest, kuidas ühest ja samast kohast mererannast võib üles korjata pudelposti koguni mitu korda ja kuidas sellest võib kujuneda tore sõprus. Palju oli juttu loodusest ja Juhani Püttsepa meelisloomast hundist.

Kohtumise lõppedes ootas lapsi ja nende õpetajaid üllatus: külaline kinkis igale kohtumisel osalenud klassile oma raamatu "Toad täis nukkude juttu", andes need vastutavale hoiule klassijuhatajate kätte. Iga laps sai aga nimelise postkaardi mingi toreda mõtte või sooviga - tänasel arvutiajastul lausa imeväärne!

Seotud lood:

Raamatukogupäevade õpitoas tegelesime raamatuköitmisega - osalejad valmistasid endale juhendaja Inga Talvise näpunäiteid järgides lausa uued raamatud, kus sees hulgaliselt tühje lehti, mis ootavad omaniku poolt kirjapandavaid mõtteid, pilte või miks mitte lausa romaani...

Raamatukogupäevade ettelugemispäevadel lugesime koos Vastse-Kuuste kooli algklassiõpilastega Juhani Püttsepa raamatuid ning lasteaia Kaari Päikesepõnnide rühmaga loomamuinasjutte.

Raamatukogupäevade e-keskkonna kasutamise õpipäeval ei kasutanud aga keegi võimalust lähemalt raamatukogude elektronkataloogidega tutvuda - küllap on see tänasel e-ajastul kõigil juba enam kui selge.

Raamatukogupäevade raamatukohvikutes rääkisime eesti kirjandusest ja soovitasime kaaslastele raamatuid. Raamatukohviku külastajate lugemissoovitused:

• täiskasvanud: L. Dettmann "Anu: aja-, sõja- ja armastuslugu Eestimaal", I. Lember "Õde Veera", D. Kareva "Sa pole üksi", R. Raud "Wend", A. Ilisson-Cruz "Minu Austraalia", E. Hartley-Brewer "Poiste kasvatamine ja kiitmine", Souad "Elusalt põletatud", M. Kadastik "Kevad saabub sügisel"; Ch. Brontë "Jane Eyre", J. Herriot "Loomaarstist lenduriks", A. Erich "Äike", J. Vuorinen "Joomahullu päevaraamat", R. Alison "Mõte sinust", E.R. Burroughs "Tarzan", Jaan Krossi, Pedro Krusteni ja Erik Tohvri raamatud.

• lapsed ja noored: A.M.G. Schmidt "Viplala", A. Lindgren "Hulkur Rasmus", "Väikevend ja Karlsson katuselt", "Pipi Pikksukk", A. Kivirähk "Kaka ja kevad", S. Väljal "Jussikese seitse sõpra", W. Disney "Tarkuseraamat: teeme trikke!", D. Mitchell "Võitluskunstid", L.J. Smith "Vampiiripäevikud", R. Reinaus "Nõidkapteni needus", J. Krüss "Timm Thaler ehk müüdud naer", S. Meyer "Videvik", J. Kinney "Ühe äpardi päevik", L. Kate "Piin", J. Skovron "Sobimatu", A. Noël "Igavesti", K. Priilinn "Peaaegu Tuhkatriinu" ja "Maarjamäe kägu", S. Holt "Neelatud".

Raamatukogupäevade kohtumiste toetaja Vastse-Kuuste raamatukogus oli Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare