VIDEO ja FOTOD: Lugejate fotod kaunitest kirikutest üle Eesti

 (4)

VIDEO ja FOTOD: Lugejate fotod kaunitest kirikutest üle Eesti
Delfi lugeja foto

Eestielu.ee üleskutse peale saata fotosid kirikustest tuli mitmeid vastuseid. Lisaks fotodele saadeti ka üks video, kus peal Riisipere kirikut tutvustav lühike, kuid efektne lõik.

Tundub, et kirikud lähevad inimestele korda ning oma kodukoha ehitiste üle ollakse uhked. Ja põhjusega, sest nii mõnigi saadetud fotodel olev kirik on omaette vaatamisväärsus. See, kas ja kui palju toimub ühe või teise kiriku sees, on juba teine teema.

Videol on Nissi vallas asuv Riisipere kirik, mis on filmitud väga efektselt:

Eriline on Harju-Risti kirik (fotol), millel on omanäoline torn. 15. sajandil ehitati ümara põhiplaaniga läänetorn, kuid ilmselt 17. sajandi esimesel poolel varises torni ülaosa üks pool, misjärel taastati torn vaid osaliselt. Seetõttu on torni alaosa neljatahuline, kuid ülaosa poolümmarguse läbilõikega.

Rahvasuu pajatab asjast nõndaviisi.
Nähes, et Ristile enam kirikut ei kerki, asus vanapagan teiste toimetuste juurde. Ühel päeval aga avastas ta, et kirik on kerkinud uuele kohale. Kiriku ette oli paigutatud puust rist, mis takistas kirikule lähenemist. Siis otsustas vanapagan hakata kirikut Pakri saarelt kividega loopima. Kivid olid väga suured ja rasked. Esimene kivi viis kirikult torni. Siis vanapagan väsis ja järgmised kivid kukkusid Tuipalu metsa. Sellest ajast peale ongi Risti kiriku torn lõigatud silindri kujuline ning Tuipalu metsa visatud kividest tekkis Tonditrepp.

Delfi lugeja foto

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare