Viimsi vald saab uue geodeetilise põhivõrguViimsi vald saab uue geodeetilise põhivõrgu
Planserk välitöödel HarjumaalViimsi Teataja

Geodeesiaettevõte AS Planserk alustas vastavalt Maa-ametiga sõlmitud lepingule Viims valla 1. järgu kohaliku geodeetilise põhivõrgu rekonstrueerimist ja rajamist.

Valla geodeetilise põhivõrgu rekonstrueerimine ja selle tulemusel rajatud täpsem geodeetiline võrk on vajalik maade mõõtmisel ja müügil, planeeringute kehtestamisel, hoonete, teede ja muu infrastruktuuri ehitamisel, liikluse korraldamisel jne.

"Viimsi vald on viimasel aastakümnel väga kiirelt arenenud. Infrastruktuuri-, teede-, elamu- ja tööstusehitus nõuab ka geodeetilise võrgu kaasajastamist, et tööde teostajatel oleks lihtsam oma kavandatut ellu viia," sõnas AS Planserki juhataja Rein Lainevool.

Rein Lainevoolu sõnul jaguneb kohalik geodeetiline võrk mõõtmiste täpsuse, märkide kindlustatuse ning võrgu hierarhilise ülesehituse kohaselt 1., 2. ja 3. järguks. "Kohaliku geodeetilise võrgu 1. järgu moodustavad kohaliku geodeetilise võrgu lähtepunktid, mille täpsuseks on +/-1 cm mõõtmiste epohhil. Kohaliku geodeetilise võrgu 1. järgu tihendamiseks rajatakse vajadusel 2. järk." Nii sätestab värske keskkonnaministri määrus "Geodeetiline süsteem" võrkude kohta.

Tavapäraselt rajatakse Eesti valdade ja asulate geodeetilise põhivõrgu 1. järk riigi tellimusel. Geodeetilise põhivõrgu 2. järgu tellib juba kohalik omavalitsus ise, kui vajalikuks peab.

"Viimsi vallas rajame 1. järgu kohalikku geodeetilist põhivõrku. Tööd võib jagada nelja etappi. Kõigepealt viiakse läbi olemasolevate geodeetiliste märkide ülevaatus ja määratakse nende vastavus ja sobivus rekonstrueeritavasse võrku. Seejärel määratakse uute rajatavate märkide asukohad ja kooskõlastatakse need vallavalitsusega ning vajadusel trasside valdajatega.

Ehitamise käigus remonditakse võrku kaasatud olemasolevad ja rajatakse uued kohtkindlad märgid.

Kolmandas etapis teostatakse geodeetilise võrgu mõõtmine GPS-meetodil ja neljandas mõõtmis- ja tasandusarvutused ning aruannete koostamine," lisas Lainevool.

Tööd Viimsi valla 1. järgu kohaliku geodeetilise võrgu rajamiseks ja rekonstrueerimiseks peavad olema lõpetatud 2012. aasta maikuuks, vastavalt Maa-ameti poolt korraldatud riigihanke tingimustele.

AS Planserki varasemad tehtud tööd Eesti asulate/valdade 1. järgu geodeetilise põhivõrgu rajamiseks: Tsirguliina - 2002; Abja-Paluoja, Aegviidu, Alu, Aseri, Haljala, Iisaku, Järva-Jaani, Koeru, Suure-Jaani, Toila, Virtsu, Voka, Vändra - 2002-2003; Järvakandi vald, Saku - 2003-2004; Nõo - 2005; Karksi-Nuia, Kiili, Orissaare, Rakke, Valjala - 2007; Jüri, Lagedi, Vaida - 2008; Aruküla, Kiviõli, Kostivere, Püssi, Raasiku - 2009.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare