Viljandi viis Bergenisse meeste laulu ja võlujoogidViljandi viis Bergenisse meeste laulu ja võlujoogid
Erakogu

Viljandi linna delegatsioon osales neljapäevast pühapäevani Bergeni rahvusvahelistel hansapäevadel, kus jagus palju kiidusõnu ka möödunudaastasele Viljandi hansapeole.

Mööda hansalinnu rändaval suursündmusel oli tänavu kohal üle 70 linna kõikjalt Euroopast. Eestist osalesid lisaks Viljandile veel Pärnu, Tartu ja Tallinna delegatsioon. Viljandi esindusest moodustasid suurema osa meeskoor Sakala 29 lauljat. Kokku andis koor kolm kontserti, lisaks mitmeid spontaanseid esinemisi Viljandi esindustelgi juures hansaturul.

Esindustelgis pakuti uudistajatele Bonifatiuse gildi käsitööd ja "Teeme Keemiat" teadusteatri eestvedaja Mikk Mihkel Vaabeli valmistatud võlujooke, mis pakkusid rahvale palju põnevust. Kõige rahvarohkemaks kujunes hansapeol laupäev, mil kohalike hinnangul külastas hansaturgu ja teisi linnas toimuvaid sündmusi ligi 100 000 inimest.

Viljandi esindusel tuli hansalinnade delegaatidele teha ka viimased kokkuvõtted möödunud aastal võõrustatud hansapäevadest. Samuti tehti kokkuvõtteid Viljandis toimunud kunstiprogrammist HanseLiveArtWorks. Igal sammul jagus viljandlastele vaid kiidusõnu. Eriti toodi välja kohalike inimeste osavõtlikkust ja abivalmidust ning laiahaardelist kultuuriprogrammi, mis ulatus suurtelt lavadelt linnaelanike tagahoovideni.

Bergeni hansapäevade programm keskendus peaasjalikult kohaliku kulinaaria ja merekultuuri tutvustamisele. Hansaala ümbritsenud sadamas peatusid mitmed ajaloolised purjelaevad ning esmakordselt toimus kokkade meistrivõistlus Hanse Chef.

Järgmised rahvusvahelised hansapäevad toimuvad 2017. aastal Hollandi linnas Kampenis.

Erakogu

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare