Viljandis toimunud maleturniiri võitis suurmeister Aleksander VolodinViljandis toimunud maleturniiri võitis suurmeister Aleksander Volodin
Aleksander Volodin. Foto: Rein Ruus

Laupäeval mängiti Viljandis Lev Braschinsky 2. mälestusturniir kiirmales. Väga esindusliku koosseisuga turniirile oli tulnud maletajaid üle kogu Eesti, samuti Lätist, kokku 73 mängijat.

Tasavägiseks kujunenud turniiri võitis Tallinna suurmeister Aleksander Volodin 7 punktiga 8-st võimalikust. Sama palju punkte kogus ka lätlane Verners Putka, kuid nõrgem Buchholzi koefitsient jättis lõunanaabri teisele kohale. Huvitav on ka see, et mehed omavahel turniiril ei mänginudki. Kolmanda koha sai suurmeister Jaan Ehlvest, kes pikka aega võistlust juhtis, aga sai eelviimases voorus üllatuskaotuse teiseks tulnud lätlaselt. Ehlvest kogus 6,5 punkti. 4.-7. kohta jäid jagama suurmeistrid Meelis Kanep ja Igor Švõrjov ning Toomas Valgmäe ja Indrek Kuusk 6-punktiga. Koefitsient mehed ka selliselt reastas.

Parima naismaletaja auhinna võitis Tatjana Fomina, kes napilt edastas Läti naiste suurmeister Laura Rogule't.. Fomina üldkoht tabelis oli kümnes. Parimad Viljandimaa maletajad olid turniiril vennad Meelis ja Siim Kanep ning Ion Mõndresku Karksi-Nuiast.

Kogu tabelit näeb siit.

Maleklubi CC Fellin tänab kõiki mängijaid ja pealtvaatajaid, kes lõid turniirisaalis väga meeldiva atmosfääri.

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare