Vudila Hõbekalalt võib lahkuda nii Volkswagen Golfi kui sõudepaadiga

 (3)
Vudila Hõbekalalt võib lahkuda nii Volkswagen Golfi kui sõudepaadiga
Vudila Hõbekalal 2013 loositud auto, koos Vudila mängumaa maskottide Vuttidega

Laupäeval 7. veebruaril toimub Kaivares Vudila mängumaal traditsiooniline harastuskalanduse ja meelelahutussündmus Vudila Hõbekala, kus peaauhinnaks on kohalikus ettevõttes Lingalaid valmistatud sõudepaat.

OÜ Vudila üks eestvedajaid Anželika Lember märkis, et paljud kalamehed tulevad Hõbekalale põhjusel, et nendele meeldib kala püüda ja nautida ilusat päeva järvel: "Kindlasti on Vudila Hõbekala osalejate suur arv tingitud sellest, et Vudilat tuntakse juba laiemalt ning põhiliselt läbi suviste tegevuste. Hõbekala auhinnalauale oleme koos sõprade abiga pannud välja n-ö motiveerivaid auhindu. Nagu ikka läheb üks osaleja koju kalapäevalt päris autoga. Sel aastal on ürituse peaauhinnaks pilegeni täis kütusepaagiga Volkswagen Golf, mis loositakse välja kõikide osalejate vahel. Kalastajate vahel läheb loosi korralik televiisor. Parim perevõistkond saab peaauhinnaks ettevõttes Lingalaid meisterdatud 3,8 sõudepaadi. Parim meespüüdja saab edaspidi kodus teid liivatada OÜ Same liivapuisturiga, parimat naist premeerime ilusalongi teenusega. Korralikud meened tulevad ka noortele, keda autasustakse veel eraldi kategoorias. Kalapüügitarvetega on auhinnalauda rikastanud Salmo ning rohkesti auhindu on ka teistelt headelt toetajalt."

Anželika Lemberi sõnul korraldatakse Vudila Hõbekala tänavugi kala- ja perepäevana. Kohapeal on kalapüügi õppeala väikestele kalameestele, kus jagab juhtnööre Jõgevamaa oma riigikogulane Jüri Morozov, kes küll tuntud kõva jahimehena, kuid õppida on temalt ka noortel kalameestel. Kohal on Puukujurid, kes näitavad, kuidas teha kännust kunstiteoseid. Päris uue asjana on valmis saanud väikelaste madalseikluspark, mida saab kasutada ka talveoludes. Kohapeal saavad lapsed meisterdada ja joonistada, lastega mängivad Vuta ja Vurr-Leen ja tehakse ka näomaalinguid. Osavust ning jõudu saab proovida maa-benjis ja pärast kalapüüki on võimalik keha kuumutada kümblustünnis või torusaunas. Hõrgutavaid roogasid lihast ja kalast pakub seekord Maitseelamuste Koda ning on kindel, et lisaks üheeurosele kalasupile saab sealt ka midagi toekamat. Kohapeal on võimalik osta nii suitsukala kui värskemat kraami Peipsi Kalatööstuselt ning avatud on ka Vudila söögikohad. Mõnusat meeleolumuusikat ja igahaljaid hitte pakuvad Priit Lomp ja Villu Laiapea.

"Hõbekala toimub juba neljandat korda. Eelmisel aastal pidime ilmaolude tõttu ürituse lõpuks ära jätma, kuid sel aastal tundub, et ilmataat on meiega. Sel nädalal lubab nii lund kui külma ning laupäevaks juba pisut soojemat ilma ehk hetkel tundub, et kõik sujub. Nädalavahetusel mõõdeti jää paksust üle 30 cm ehk möödunud sula ei ole jääle sisuliselt mõjunud," lausus OÜ Vudila rajaja Kajar Lember.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare