Zetode energia vallandus Loo etnopeolZetode energia vallandus Loo etnopeol
Jõelähtme Vallaleht

Neljapäeva, 17. novembri õhtupoolikul oli Loo kool täis siginat-saginat, sagijateks osutusid suured ja väikesed rahvariietes etnopeolised.

Peo korraldas Loo Kultuurikeskus eesotsas kunstilise juhi Kadri Lepikuga. Õige pea selgus teinegi rahvariiete populaarsuse põhjus - neis rõivastes pääses peole poole hinnaga.

Etnopeo sissejuhatuse eest hoolitsesid Loolille tantsurühma naised ja Jõelähtme noored rahvatantsijad. Ka rahvalik mäng „Valge vasika kiili" ning kaunilt kujundatud saal häälestasid publiku juba varakult sobivale etnolainele. Ja siis nad tulid - õhtu peategelased Zetod, kes kergitasid emotsioonid kiirelt uutesse kõrgustesse. Juba esimene lugu tõi põrandale suurema osa publikust ja ühises tantsuringis vallandunud etnoenergiast jätkus lahedasti kõikidele peolistele järgnevaks pooleteiseks tunniks. Väikesed rahvariides tüdrukud jäid aga lava ette tantsu lööma kontserdi lõpuni. Oli ka, mida vaadata ja kuulata - mitmehäälset seto laulu, instrumentaalset rahvamuusikat, sekka rahvalikku rokki, peaasjalikult aga Zetode värskemat loomingut nende viimaselt plaadilt „Lätsi sanna". Zetode sõnalise poole eest hoolitses nende eestkõneleja Jalmar Vabarna, kes mitmekülgse pillimängu (karmoškast kandle ja eri kitarrideni) kõrval põimis muusika vahele muhedaid märkusi elust enesest ja kiitis publiku asjatundlikku kaasaelamist. Nii rütmika ja meloodilise rahvamuusika vastu oligi väga raske ükskõikseks jääda, eriti veel siis, kui Jalmar otsustas ühel hetkel huvilistele tõeliselt setolikke tantsusamme õpetada. Järgnenud ühistants publiku osavõtul oligi vaieldamatult õhtu kulminatsiooniks, kui üheks said inimesed ja muusika, tantsu-, mängu- ja elurõõm. Muidugi ei pääsenud Zetod enne minema, kui viimasedki lisalood olid publiku tormilisel toel ära mängitud ning autogrammidplaadidki omaniku leidnud. Üks Zetode autogrammidega plaat jäi toreda kingitusena rikastama ka Loo kooli fonoteeki.

Nii palju head energiat ei vallandu kooliseinte vahel just iga päev. Siinkohal tuleb tunnustada etnopeo eestvedajate head koostööd Jõelähtme valla eri alevike vahel, mis tagas detailideni läbimõeldud peokorralduse, alates maitsekalt kujundatud piletitest ning lõpetades etnoliku ilme saanud saaliga. Kindlasti väärib märkimist ka kõigi peo korraldamises osalenud inimeste meelespidamine tänukirjade ja lilledega, eraldi tänu suure abi eest pälvis Kostivere õpetaja Kersti Vaht. Jääb vaid loota, et taoline tulemuslik koostöö loob head eeldused uute vahvate ürituste korraldamiseks.

Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare