VIDEO: Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali korraldaja kutsub HÕFFi sobimatuks pidavad vaimulikud debatile

 (63)

Viie Haapsalu koguduse juhid tegid kuu enne väikelinnas peetavat õudus- ja fantaasiafilmide festivale pöördumise, mis kutsub linnavalitsust üles loobuma festivali toetamisest.

“Oleme ühiselt seisukohal, et õudusi ja vägivalda kunstina esitavate filmide festival ei ole osa kultuuri väärtustava ja edendava kuurortlinna kuvandist,” teatasid vaimulikud. “Soovime, et Haapsalu õigustaks jätkuvalt oma laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit ja laste ning noorte kehaline ja vaimne areng oleks jätkuvalt prioriteedid.”

Vaimulikud tegid ettepaneku, et festivalile planeeritud linnavalitsuse toetus suunataks Cyrillus Kreegi nimelise Haapsalu muusikakooli tegevuse edendamiseks ja muusikainstrumentide ostmiseks.

“Oleme rõõmsad, et Kreegi pärandi väärtustamiseks on tema nimi antud Haapsalu muusikakoolile ja iga-aastased muusikaüritused taaselustavad ka tema kristlikku mõju,” märkisid koguduste esindajad.

Maaleht uuris linnapeale Urmas Sukleselt ja HÕFFi kunstiliselt juhilt, kas festival saaks ilma linna toetuseta hakkama ja mis kasu sellest linnale on.