Kodumaiste metsataimede maht kasvab

 (1)

METS8.lktavad
Foto: Viio Aitsam

Metsade uuendamine on erametsades üha enam hoogu läinud. See on andnud eestimaistele erataimetootjatele, kellest suuremad on koondunud Eesti Metsataimetootjate Liitu, kindluse metsataimekasvatusse jätkuvalt investeerida. Juba mõne aasta pärast peaks jõudma olukorrani, kus ka Eesti erametsi saab uuendada ainult kodumaiste metsapuudega.

„Tänu heale koostööle erametsasektoriga on Eesti metsataimekasvatajad toodangu mahtu iga-aastaselt suurendanud,“ rääkis Eesti Metsataimetootjate Liidu juhatuse liige, Pärnumaal ka ise taimekasvatusega tegelev Andres Jäärats. Tema sõnul on oluline, et metsaühistud suudavad olla sillaks väikemetsaomanike ja taimlate vahel. „Ühistu selgitab välja oma liikmete taimevajaduse, sõlmib taimetootjaga istikute ostuks lepingu ning toob metsaomanikele taimlast istikud kohale,“ selgitas ta metsaühistute rolli.

Kui sel aastal peaks liidu liikmed turustama üle 4 miljoni metsataime, siis kahe aasta pärast võiks nende taimlad anda ligemale 10 miljonit väikest puud. „See on sama erametsade praeguse istutusmahuga,“ selgitas Jäärats. „Kui lisada ka meie liitu mittekuuluvate kasvatajate toodang, siis on importtaim meie metsauuenduses mõne aasta pärast juba haruldus,“ oli taimekasvataja tuleviku suhtes optimistlik.

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare