Eestimaa Looduse Fond kutsub konni üle tee aitama

 (1)
Eestimaa Looduse Fond kutsub konni üle tee aitama
Foto: Martin Liira

Tänavused soojad ilmad võivad konnad juba aprilli esimeses pooles teedele tuua.

“Selleks, et konnad ikka ohutult pulmi pidama jõuaksid, on tarvis vabatahtlike abi. Konni on vaja üle tee aidata eelkõige sellistes kohtades, kus maanteed ristuvad konnade rändeteedega ning kus võib rände ajal autorataste all hukkuda sadu või tuhandeid konni,” selgitas “Konnad teel(t)” aktsiooni eestvedaja Kristiina Kübarsepp. “Tänavu saab esmakordselt konnatalgutele vunki juurde anda ka Hooandjas - iga annetus aitab elusid päästa,” lisas Kübarsepp

Kõik, kes on varasematel aastatel märganud oma kodukohas mõnda konnadele ohtlikku teelõiku ning soovivad seal talguid korraldada, võiksid oma soovist teavitada projekti eestvedajat aadressil kristiina@elfond.ee või täita kodulehel konnad.elfond.ee talgujuhi vormi. ELF toetab talgukorraldajaid omalt poolt nõu ning võimaluste piires vajalike vahenditega.

Tänaseks on üle Eesti kirjas kümme talgukohta, näiteks Tartus Ihastes,Tallinnas Astangul ja Ülemistel, Harjumaal Jägala-Joal, Saha külas ja Rae teel. Talgujuhte on veel vaja Leie-Oiu talgukohta Võrtsjärve ääres, kuid oodatud on talgud ka teistes konnadele ohtlikes teelõikudes. Varasemalt kaardistatud konnarände teekonnad leiab siit.

Seotud lood:

Kõik, kes soovivad talgutel kaasa lüüa, võivad liituda konnad.elfond.ee veebilehel konnatalguliste listiga või “Konnad teel” Facebooki lehega, kus suurematest talgutest jooksvalt teada antakse. Ühtlasi saab konni aidata, toetades “Konnad teel(t)” aktsiooni Hooandjas.

Konnaränne toimub tavapäraselt aprillis, selle eelduseks on soojad ja niisked ööd. Rände tippaeg on õhtuti kell 21-23 ning ränne kestab kokku umbes viis päeva. ELF korraldab konnatalguid alates 2012. aastast. Vabatahtlike abiga on autorataste all hukkumisest päästetud üle 73 000 kahepaikse.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare