Ettevaatust muruniitjad! Siilipojad kaotasid heinatöödel ema

 (2)
Ettevaatust muruniitjad! Siilipojad kaotasid heinatöödel ema
Orvuks jäänud siilipojadELS

Viis Märjamaa siilibeebit kaotasid eile oma ema, kui trimmerdamistööde käigus ei märganud niitja pikas murus peituvat siiliperet. Siiliema hukkus, pojad on päästetud ja asuvad nüüd hoiukodus.

Eestis on kätte jõudnud suvine heinatööde hooaeg ja seepärast tuleb olla eriti tähelepanelik, et õuemurul, niidul, heinamaal või mujal peituvatele looma- ja linnupoegadele mitte liiga teha.

Siilipojad pääsesid tänu mõistvale töölisele, kes õnnetusjuhtumi korral võttis kohe ühendust Eesti Loomakaitse Seltsiga. Koos Eesti Loomakaitse Liiduga asusime kiirelt siilipoegadele hoiukodu otsima ning tänaseks on beebid asenduskodus soojas ning toidetud.

“Iga aasta suvel on heinategemine loomaperedele ohtlik aeg, kus hukkub ja saab vigastada mitmeid metsloomi. Suvi on ühtlasi ka linnu- ja loomapoegade lapsepõlve aeg, seepärast tuleb heinatöödel eriti tähelepanelik olla,” rõhutab Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige ja loomade otsese abistamisega tegelev Margit Midro.

„Eesti niidetavatel aladel pesitsevad mitmed üha haruldasemaks muutuvad linnuliigid, näiteks rukkirääk, suurkoovitaja ja nurmkana. Majandatavatele rohumaadele satuvad sageli ka metskitse- ja halljänese pojad. Maaharija peaks olema heinateol hoolikas ning soovitavalt niitma maa-ala servast-serva või keskelt-lahku meetodil. Selline tegutsemisviis võimaldab vähemalt osaliselt lindudel-loomadel masinate eest taanduda ning säästab seeläbi põllumajandusmaastikele eriomast elusloodust,“ juhtis probleemile tähelepanu ka Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Kui heinatööde käigus juhtub siiski õnnetus, siis tuleks sellest kohe teavitada Eesti Loomakaitse Seltsi info@loomakaitse.ee või helistada numbrile 526 7117, et loomi koos aidata.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare