Muhu kurepoeg sai endale saatja

 (1)

Muhu kurepoeg sai endale saatja
Foto: AINAR UNUS, Sõrve linnujaama FB

Järjekordne sookurepoeg sai jala külge GSM-saatja 1. augustil ja sedakorda Muhus.

Sõrves elava linnuvaatleja Mati Martinsoni andmeil sai esimene kurepoeg saatjaga varustatud Sõrves ning see pesakond lendab juba ringi, on pesapaigast lahkunud ja liitunud Mullutu-Suurlahe suure ööbimiskogumiga. Seda seepärast, et Sõrves ei ole ju viljapõlde, kirjutab Saarte Hääl.

Sel teisipäeval, kurgede rõngastamiseks juba suhteliselt hilja, sai saatja külge veel üks kurepoeg ja seda Muhu saarel. Martinsoni sõnul on saatjate paigaldamine tegelikult rahvusvaheline projekt, mida veavad Aivar Leito ja Ivar Ojaste. Mullu varustati üks kurepoeg nimega Mati GSM-saatjaga Sõrves Türjul. “Tema tegemised on internetis kõik vaadatavad: kuidas ta käis Hispaanias talvitumas, tagasi tulles tükk aega Saksa ja Poola piiril toppas ning siis Saaremaale tuli,” kõneles Martinson.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare