Lennart on andnud mitmeid loenguid nii koolinoortele kui ka eakamale publikule, ta kõneleb sageli meedias ja mujal mitmetel päevakajalistel loodusteemadel ning tema sulest on ilmunud arvukalt teadusartikleid ja populaarteaduslikke tekste. Lennarti hobide sekka kuulub loodusfotograafia, joonistamine ning loodushelide salvestamine, kodukandis loodusfilmiõhtute korraldamine jmt. 2017. a avas ta oma esimese isikunäituse „Elu peotäies merevees”, mitmed Lennarti joonistused on ilmunud ka ajakirjas Eesti Loodus.
2010. aastast on Lennart Lennuk Tartu Ülikooli Mereinstituudis hüdrobioloogia erialal doktoriõppes, tema doktoritöö fookuses on merevees leiduvad pisiloomad ehk loomne hõljum. Eksperimentaaltööde kaudu näitas ta, kuidas pisiloomad sisuliselt kontrollivad rannikumere taimse hõljumi hulka ehk ei lase merel "õitsema" minna.
Konkursi taust
Noore looduskaitsja auhinda antakse välja alates 2005. aastast eesmärgiga toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade. Auhinna pälvija otsustab ELFi poolt kokku kutsutav žürii, kuhu tänavu kuulusid Peep Männil, Lauri Klein, Virve Sõber, Siim Kuresoo ning Kaja ja Aleksei Lotman. Auhinnafondi panustasid ettevõtted 360 Kraadi, Natourest, Estonian Nature Tours ning SA Eestimaa Looduse Fond. Auhind, millega kaasneb 1000-eurone stipendium, antakse üle 1. veebruaril ELFi 28. sünnipäeva tähistamisel.
Varasematel aastatel on auhinna pälvinud Virve Sõber, Annely Esko, Riho Kinks, Aveliina Helm, Renno Nellis, Indrek Tammekänd, Ulvar Käärt, Murel Merivee, Tarvo Valker, Marek Sammul, Peep Mardiste ning Asko Lõhmus.