ŠAAKALIKAAMERA | Šaakaleid näeb harva, küll aga korraga kolme ilvest

 (1)
ŠAAKALIKAAMERA | Šaakaleid näeb harva, küll aga korraga kolme ilvest
Foto: RMK

Eile varaõhtul oli imestus suur, kui nägin kell 18.28 kaamera ees korraga kolme ilvest (Lynx lynx). Aasta loom tuli ennast ise näitama. Esmalt tuli üks kena isend (videos) ja kolm minutit hiljem veel kaks metsakassi.

Kaks looma nuuskisid hetke kaamera ees ja järgnesid esimesele tulijale, kes sörkis selleks ajaks juba taamal merejääl, kirjutab RMK loodusblogi. Küllap oli ema kahe pojaga, noored mais-juunis sündinud ilvesed on peale sündi veel aasta jagu emaga koos, jaanuarist märtsini kestab ka jooksuaeg.

Kaamera paigutati Läänemaale Metsküla randa novembri algul. Nüüdseks on siis pea kõik suuremad kiskjad Metsküla veebikaameras end näidanud peale karu, kes magab parasjagu talveuinakut ja varemalt siin arvukas olnud kährik, kelle on suure tõenäosusega šaakalid nahka pistnud.

Šaakalid pole kaamera ette sattunud sellest ajast, kui Matsalu laht kinni külmus. Hiljuti lumel märgatud jäljeread suundusid sirgelt lahe põhjakaldale, ka loomade häälitsusi on kuulda harvem.

Rebaseid võib näha kaamerapildis pea igapäevaselt, vähemalt neli erinevat isendit käivad rannaribal regulaarselt, üks neist on kärntõvest tugevalt räsitud.Tunni jagu hiljem peale üllatajaid ilveseid oligi koheva kasukaga rebane jälle platsis.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare