Saaremaa hirvekaamera läks taas käima


Saaremaa hirvekaamera läks taas käima
Hirved.Foto: Viio Aitsam

Veebikaamera vahendusel saab hirvi jälgida 2014. aasta veebruarist, tänavune hooaeg on taas käima läinud. Aastate jooksul on söödaplatsil juhtunud nii mõndagi põnevat ja tavatut. Täna tulevad esmakordselt kaamera ette loodusemehed, kes aastate jooksul kaamera ja hirvede eest hoolt kandnud.

Täna tulevad esmakordselt kaamera ette loodusemehed, kes aastate jooksul kaamera ja hirvede eest hoolt kandnud.

Zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK jahindusspetsialist Uno Vait räägivad kell 14 algava pooltunni jooksul hirvede eluolust – aastaringist metsas, loomade pereelust, sarvedest ja sarvede vajalikkusest. Samuti pajatatakse aastate jooksul hirveplatsil juhtunud lugusid. RMK hirvekaamera otsepilti saab jälgida RMK loodusblogi lehelt.

“2015. aastal kaamera ette jäänud kummaline tumeda ja pika sassis karvkattega hirv oli lausa mõistatus. Koomiline hetk saabus aga siis, kui platsile jalutas “turbaniga” hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Kord lendas pasknäär hirve selga ja “sõitis” jupp aega rahulikult astuva pulli seljas,” meenutab Hunt.

Veider oli juhtum ärritunud hirvega, kes vihastas lombil ujuvate sinikaelpartide peale ja peletas neid järjest veesilma teise serva. Möödunud hooajal jäädvustas kaamerasilm hetke, mil kevadel üks hirv teisel jalaga sarve peast lõi.

Seotud lood:

Kaamera kaudu on võimalik jälgida ka teiste metsaelanike tegemisi. “Vahva oli vaadata, kuidas hilissügiseselt paks mäger ja samavõrd rasva söönud kährik ninad vastamisi ahnelt õunu lätsutasid või metsnugist, kes õunahunnikust pikalt kõige paremat õuna otsis ja oma peasuuruse viljaga kase otsa ronis. Näha sai ka hiirejahil rebast,” tõi Hunt mõned näited.

RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritsevat loodust ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare