Kunst jõudis Maalehe näituselt põllumajandusmuuseumiKaarel Kütase installatsioon „Nagu tõmbad, nii läheb“ Eesti Põllumajandusmuuseumi ekspositsioonis.
Kaarel Kütase installatsioon „Nagu tõmbad, nii läheb“ Eesti Põllumajandusmuuseumi ekspositsioonis.Argo Ingver

Mis saab kasutatud kunstist? Harva, kui mõni töö ära ostetakse, enamik jääb ateljeesse tolmu koguma. Ent näituselt „EKL ja Maaleht esitlevad: Elust maal“ jõudsid kaks teost Eesti Põllumajandusmuuseumi ekspositsiooni.

Eelmine nädal oli Ülenurmel sündmusterohke. 10.–13. maini toimus Rahvusvahelise Põllumajandusmuuseumide Assotsiatsiooni (AIMA) kongress CIMA XVIII „Traditsioonid ja muutused – jätkusuutlik tulevik“. Kongressi avapäeval avati uus fondinäitus „Avasta ja imesta“, kuhu sobitusid ka Kaarel Kütase installatsioon „Nagu tõmbad, nii läheb“ ning Rao Heidmetsa videoinstallatsioon „Neid on liiga palju“.

Põllumajandusmuuseum korraldab lisaks põllumajandust ja maaelu tutvustavatele püsinäitustele ka kunstinäitusi. „Seetõttu ei ole kunsti teema meie jaoks võõras,“ ütles muuseumi direktor Merli Sild. „Kuid praktika tuua püsinäituse koosseisu kunsti on esmakordne.“

Sild nägi Kütase tööd kõigepealt "Ringvaates". „Mul oli kohe selge, et sooviksime kündjateemalist installatsiooni muuseumi fondi tutvustavale näitusele,“ ütles Sild. Pärast näitusel veedetud tunde ja ka Rao Heidmetsa „lehmapreili“ filosoofilise mõttearenduse ärakuulamist asust ta kohe mõtet teostama. „Soove oli rohkemakski, aga muuseumi eksponeerimisvõimalused seavad omad piirid.“

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare