KUNSTIELAMUS: New Yorgi ja Eesti elu seemned Temnikova juuresAna Cardoso ja Merike Estna. Ana vaip on must-valge suur, Merikese oma pisem värviline.
Ana Cardoso ja Merike Estna. Ana vaip on must-valge suur, Merikese oma pisem värviline.Erakogu

Kuulun nende hulka, kelle jaoks moodsa kunsti paneb tihti elama seletus. Kuigi saan aru, et kunst ja muusika ei pea olema verbaalselt lahtimuugitavad.

Portugali kunstnik Ana Cardoso läks kunagi Lissabonist New Yorki elama ja töötama ning jäigi. Merike Estna läks Tallinnast Londonisse õppima ja jäi üheksaks aastaks.
Ana ja Merike tegid ühise kunstiväljapaneku Portos. Nüüd on Ana portsu oma maale ja käte-jalgade piltidega värvitud vaipu saatnud Tallinnasse galerist Olga Temnikovale. Ning koos Ana töödega saab Temnikova ja Kasela galeriis näha ka Merikese töid.

Võhikuna ei saa ma suuremat pihta, mis mustad käed-jalad need värvilistel pindadel on ja miks. Kuulun nende hulka, kelle jaoks moodsa kunsti paneb tihti elama seletus. Kuigi saan aru, et kunst ja muusika ei pea olema verbaalselt lahtimuugitavad.

Kunstnikud ise tahavad tihti siiski, et nende kunsti mõtestataks, aga on haavatavad, kui kriitik nina nende kunstipotti topib. Ah, mis, ka kirjanikuna saan ma tihti alles kriitikat lugedes teada, mida oma tekstiga olen mõelnud, ega oskaks ise kuidagi oma raamatut sekundaarses tekstis kommenteerida.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare