Kvernelandi oranžiks värvimisega Kubota Eestis ei kiirustaKvernelandi ader on nii kõva kaubam ärk, et Kubota seda oranžiks värvima ei kiirusta.
Kvernelandi ader on nii kõva kaubam ärk, et Kubota seda oranžiks värvima ei kiirusta.Lii Sammler

Kas tahate punarohelist või oranži Kvernelandi atra? Ilmselt saab adramüüja Stokker Agri peagi nõnda küsida.

Jaapani põllumajandustehnika kontsern Kubota areneb pelgast traktoritootjast kõiki põllumasinaid tootvaks ettevõtteks. Pärast Kvernelandi ostu on tooteportfellis ka mullaharimis-, külvi- ja rohutehnika.

Eesti farmerist kliendi jaoks ei ole aga midagi põhimõttelist muutunud ja tõenäoliselt ei muutugi. Kvernelandi Euroopa tehased jätkavad tootmist, lihtsalt valmistatavast tehnikast osa tuleb punarohelistes Kvernelandi värvides, osa aga on kaetud Kubota oranži värviga.
Lisaks toodetakse masinaid ka kaubamärkidega Deutz Fahr, Pöttinger, Fendt, Massey Ferguson ja nüüd ka Kubota. See, mis kaubamärk konkreetsele masinale pannakse, sõltub turust, kuhu see viiakse.

Kubota läheb põhiliselt Jaapanisse ja Kaug-Idasse ning Ameerikasse, osaliselt ka Euroopasse. Vicon näiteks laiutab Prantsusmaal. Põhjamaades, kuhu ka meid arvatakse, jäävad masinad kandma Kvernelandi kaubamärki.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare