Masinad pürivad kõrgustesseIseliikuv taimekaitseprits, mis ei vaja traktorit ette.
Iseliikuv taimekaitseprits, mis ei vaja traktorit ette.Foto: Lii Sammler

Fieragricolal olid omaette hallid põllumajandustehnikale, laudatehnikale, loomakasvatusele ja -sõudele, viinamarjakasvatusele, viljakasvatusele, agrokeemiale, rohelisele põllumajandusele ning alternatiivenergiale.

Selles messikeskuses oli lihtne liigelda: tosin suurt halli asusid ümber siseõuede ja siseõuedes olid välinäitused ning demoalad. Seal toimetasid põllu- ja viinamarjamasinad ning metsatehnika.

Mis asi on Braud

Välialade tehnikademod algasid hommikupäikesega ja lõppesid õhtu eel. Ühel hommikul sõitis demoalal ringi eriti uhkeldav masin. Küll lehvitas oma tiibu, küll kõikus ühelt küljelt teisele, küll tõstis keret rataste kohalt kõrgemale ja laskus jälle alla tagasi. Masina nimi oli Braud ja tootjafirma New Holland. Hiljem selgus, et tegu on suure ning kõrge iseliikuva marjakorjamise kombainiga, mis näiteks mustasõstrapõõsad perfektselt puhtaks korjab. Sarnaseid kabiiniga kõrgeid ja kitsaste rattavahedega marjakombaine oli väljas teisteltki firmadelt.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare