Mismoodi paneb allkirja inimene, kes kirjutada ei saa?


Mismoodi paneb allkirja inimene, kes kirjutada ei saa?
SXC.HU

Aastaid tagasi oli mu ema voodihaige. Sealjuures oli tal parem käsi halvatud, vasakuga suutis kirjutada ühe trükitähe A4-suurusele lehele. Olin allkirjaõiguslik tasustamata hooldaja. Siis tuli aeg passi vahetada.

Küsimusele, kuidas ema passi saab, sain linnavalitsuselt vastuse, et me võime saata teile koju tasuta fotograafi. Aga allkiri? Ei, ilma allkirjata passi ei väljastata. Pakkusin välja, et annan passi ise allkirja, aga lisatakse näiteks hooldustunnistuse number. Või siis et pass jääb allkirjastamata, seda aset täidab mingi tempel. Ei sobinud.

Ja juhtuski nii, et ema pensioniga probleeme ei tekkinud, kuid EV passi mu ema ei saanudki, kuigi suri aastaid hiljem.

Usun, et see teema puudutab paljusid. Kas nüüd on see probleem lahendatud?

S. K.

Vastab politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonijuht Tuuli Härson:

Juhul kui isikut tõendava dokumendi taotlus esitatakse tavaposti või e-posti teel ning taotleja ei ole võimeline taotluse allkirjaväljale allkirjanäidist kirjutama ega taotlust omakäeliselt allkirjastama, tuleb taotlusele lisada taotleja terviseseisundit tõendav dokument.

Dokumenti ei pea taotlusele lisama juhul, kui taotlus esitatakse politsei- ja piirivalveameti (PPA) teeninduses või koduvisiidi ajal ning PPA ametnik tuvastab taotleja allkirjavõimetuse.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare