Tarvastu kool kingib Eestile juubeliks 100 järve jooksuTarvastu gümnaasiumi sportlikud noored Mari Maisla (vasakult), Meeri-Helena Kalamees ja Karl Ilves jooksmas Võrtsjärve ääres koos võimlemisõpetaja Marge Almrega.
Tarvastu gümnaasiumi sportlikud noored Mari Maisla (vasakult), Meeri-Helena Kalamees ja Karl Ilves jooksmas Võrtsjärve ääres koos võimlemisõpetaja Marge Almrega.Argo Ingver

Viljandimaa Tarvastu gümnaasiumi algatus kulmineerub üle-eestilise teatejooksuga ümber Eesti suurima sisejärve – Võrtsjärve.

Tarvastu koolipere jooksis juba sügisel 2015 ümber Võrtsjärve ja sai sellest suurepärase elamuse.
Tookordne esimene ümber Võrtsjärve jooks oli teatejooks, enamik õpilasi läbis ühe kilomeetri pikkuse vahetuse, treenitumad ka mitu. Teatepulga küljes olnud GPS näitas lõpuks, kui ring täis sai, 99,9 km. Aega kulus terve koolipäev, 7 tundi ja 41 minutit.

Jooks algas kooli staadionilt päripäeva ümber Võrtsjärve suuremaid ja väiksemaid teid pidi. Autoga viidi jooksjad ette ja bussiga korjati oma vahetuse lõpetanud seejärel peale.
Kuna lapsed ja kogu koolipere oli vaimustunud ümber Võrtsjärve jooksust, mõeldi, et see ei saa mingil juhul viimaseks jääda. Kui tuli algatus meie riigi juubeliks kingitusi teha, haarati jooksuideest kinni.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare