Valjala metsikud hobused lasti maha

 (2)

Saaremaal Valjalas elavad poolmetsikud hobused olid räsitud välimusega ja nende jalad hooldamata.
Saaremaal Valjalas elavad poolmetsikud hobused olid räsitud välimusega ja nende jalad hooldamata.Eesti Loomakaitse Selts

“Loomad olid nii halvas olukorras, et nende võõrandamine ehk seniselt omanikult ära võtmine ja uue omaniku leidmine ei olnud võimalik. See oleks loomadele piinav olnud,” selgitas Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson, kelle juures käis sama päeva hommikul selgitusi andmas hobuste omanik Paul Kallas.

Veterinaarkeskus on Kallase suhtes loomade abitusse seisundisse jätmise pärast väärteomenetluse alustanud, meest võib ees oodata kuni 800 euro suurune trahv.

Tapmisjärgselt vaatas loomad üle valla volitatud loomaarst – jahimees oli lasud sooritanud nõuetekohaselt, aju piirkonda.

Kuna inimesi Valjala hobused endale lähedale ei lasknud, oli tulirelva kasutamine ainuvõimalik viis suksude edasiste piinade vältimiseks, selgitas Toivo Jürisson.

Kohalikke elanikke häiris aga see, et hobuste surnukehad vedelesid koplis vereloikudes veel hukkamise päeva õhtulgi, ilma et keegi oleks nende kinnikatmiseks või äraviimiseks midagi ette võtnud.

Surnukehade saatmine Väike-Maarjasse loomsete jäätmete töötlemise tehasesse oli kokku lepitud alles järgmiseks päevaks.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare