JUHTKIRI: Isamaa saatusArgo Ideon
Argo IdeonMaaleht

IRList on tegelikult kahju. See erakond oma eelkäijatega, kõigi oma vigade ja puudustega on Eesti viimaste kümnendite loo lahutamatu osa.

Mart Laari valitsused, samuti Juhan Partsi valitsus viisid omal ajal Eestit edasi. Kõik need valitsused kukkusid enne aega siseintriigide tõttu, mitte sellepärast, et nad oleks n-ö riigi ja rahva seisukohalt ülearu halvad olnud.

Mis puutub omaaegsesse Res Publicasse, siis nemad tõstsid ise lati liiga kõrgele, ning suutmata välja pidada kõike seda lubatud puhtust ja valgust, tegid iseenesest õige liigutuse – jooksid Isamaaliidu kaitsva tiiva alla.

Kui me vaatame respublikaanide juhtfiguure, siis hulk nendest on teinud suurepärast poliitilist või muud karjääri ka hiljem.

IRList on kahju, sest hoolimata kogu varasemast teenekusest näib nüüd nende enda stoori liikuvat lõpusirgele. Ühelt poolt võib selle panna postmodernistliku või muidu uue ajastu arvele. Viimaste aastate poliitika ammutab jõudu polariseerumisest.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare