Merike Pitk: president võiks minna Saaremaale


Saaremaa tuulik
Foto: Kristjan Pillak

Eesti uus president võiks oma esimese visiidi teha Saaremaale Sõrve poolsaarele Torgu valda ja seda mitte seepärast, et Torgus kuulutati 1990ndate algul välja kuningriik, vaid et Sõrve poolsaar on oma imelise loodusega üks kauneimaid paiku, sügiski saabub siia hiljem ja on soojem kui mujal Eestis.

Kuna paljud sõrulased küüditati 1944. aastal poolsaare sõjatandriks muutumise tõttu Saksamaale, pole Sõrve sellest hoobist siiani toibunud ja on üks inimtühjemaid piirkondi Eestis. Ehk aitaks presidendi visiit selle looduskauni paiga taasasustamisele veidikenegi kaasa, vähemasti tekitaks tähelepanu selle piirkonna vastu.

Ja kindlasti võiks president tulla saarele mitte lennukiga, vaid meritsi. Kuna sel ajal pole ilmselt riigi tellitud uued parvlaevad veel Türgist ja Poolast pärale jõudnud, vaid sõita tuleb nende alustega, mis Tallinna Sadamal õnnestus Väinamere kuningaks tituleeritud Leedolt rentida, võiks taas tõstatuda ka Saaremaa silla teema. Et hiljemalt paarikümne aasta pärast, kui ka uued laevad (mida praegu küll veel pole) tuleb välja vahetada, oleks sild olemas.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare