Admiral Pitka – mees, kelle nime Kanadas kannavad laht, mägi ja jõgi

 (3)

Admiral Pitka – mees, kelle nime Kanadas kannavad laht, mägi ja jõgi
Pitka lahe ääres asub nüüd admirali nime kandev motell.---

Vabadussõja sangari admiral Johan Pitka pettumus ja väsimus Eesti vabariigi verisulis demokraatia kasvuraskustega kohanemisel oli nii suur, et viis mehe 1924. aastal armastatud kodumaast kaugele Kanadasse uut elu alustama.

On 13. juuli 2007. Oleme jõudmas oma rännaku sihtpunkti, kus Johan Pitka 80 aastat tagasi rajas eestlaste asundust. Meie päevinäinud Ameerika maanteehiiglase välitermomeeter näitab ligi 100 kraadi Fahrenheiti järgi (38 °C), kui läheneme reisi sihtpunktile, Fort St. Jamesi väikelinnale Briti Kolumbias. Seljataha on jäänud siirast sõbralikkusest ja jõukusest pakatav Alberta provints ning eestlaste agaral osalusel loodud nostalgilised Lääne väikelinnad Eckville ja Stettler, samuti hingematvalt kaunis Kaljumäestik oma lumiste mäetippude ning vaigulõhnaga. Briti Kolumbia sisemaal muutub maastik tavaliseks, et mitte öelda igavaks. Prince George'i tööstuslinnast soovitab Lonely Planeti reisijuht enam-vähem peatumata läbi sõita. Fort St. Jamesi lähistel muutub loodus jällegi ilusamaks: segamets justkui kodustes Alutaguse laantes. Ühtäkki vilksatab tee ääres suunaviit: Pitka Bay Resort – 4 km!
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare