Eesti lapsed on Euroopas esikohal internetiga liialdamises

 (3)

Eesti lapsed on Euroopas esikohal internetiga liialdamises
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Pooled Eesti lastest tunnistavad enda puhul vähemalt üht ülemäärasele internetikasutusele viitavat joont, selgub värskest Euroopa laste internetikasutust uurinud raportist.

Projekt EU Kids Online uuris, kui tihti on 11-16-aastased eurooplased enda puhul märganud märke internetiga liialdamisest. Uurijad esitasid ligi 20 000 lapsele viis väidet, mille kohta vastajatel tuli hinnang anda, vahendab Novaator.ee.

42 protsenti lastest tunnistas, et on netis surfanud ka siis, kui see neile eriti huvi ei paku. Kolmandik lastest nõustus väidetega: “ma olen püüdnud netikasutamist piirata, aga see pole õnnestunud”, “ma olen tundnud end häirituna, kui ma ei saa internetis olla” ja “netis olemise tõttu olen veetnud vähem aega pere ja sõpradega ning teinud vähem koolitöid”. Kuuendik lastest möönis, et on netis olemise tõttu olnud söömata või magamata.

Interneti liigkasutamise risk on kõrgem hilisemas teismeeas, emotsionaalsete probleemidega vastanute seas ja kõrgema elamustejanuga lastel.

Pooled Eesti lastest möönsid, et nende puhul on täidetud vähemalt üks liigkasutamisele viitav tunnus. Euroopa keskmisena oli selliseid lapsi 28 protsenti, madalaima näitajaga paistis silma Itaalia – 17 protsenti.

Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare