Eestlanna ja inglanna rikuvad traditsioone ja mängivad akordionitEestlanna ja inglanna rikuvad traditsioone ja mängivad akordionit
Foto: Natalie Hemingway

Mai viimasel nädalal teeb Eestis plaadiesitlustuuri duo, mis ühendab Lõuna-Eesti juurtega muusikut Tuulikki Bartosikki ja Inglise muusikut ning puukingatantsijat Hannah Jamesi.

Hannah James ja Tuulikki Bartosik kohtusid esmakordselt 2011. aastal Eestis toimunud festivalil, kus üksteise muusikaline külgetõmme neid positiivselt üllatas. Otsus tulevikus kindlasti koostööd teha leidis viljaka lahenduse kevadtalvel 2014. aastal kui naised telliti duona esinema Goweri folkfestivalile Walesi.

"Tuulikkiga musitseerimine annab mulle muusikuna väga vaba tunde," ütles Hannah.

"Meie stiilid ja oskused justkui täiendavad üksteist ning sütitavad väga huvitavaid ja kohati veidi hullumeelseid ideid!"

Sama aasta sügisel toimus debüütplaadi "Chatterbox" salvestamine Stiwdio Felin Fach stuudios Brecon Beaconsi mäestiku lähedal Walesis.

Esitledes akordioni mitmekülgsust läbi enesekindla muusikalise koosmängu, uute heliteoste ja Brecon Beaconsi rahvuspargi koobastes ülesvõetud improvisatsioonide ning olles kantud tõelisest seiklushimust, ei sarnane "Chatterbox" ühelegi teisele akordionialbumile, mis aegade jooksul avalikkuseni on jõudnud.

Mai viimasel nädalal saab ulakaid, akordionil muusikaliste traditsioonide piire rikkuvaid naisi kuulda mitmes Eesti linnas – Tallinnas, Tartus, Moostes ja Pärnus.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare