Ei või olla! Itaalias avati sitamuuseum

 (25)
Ei või olla! Itaalias avati sitamuuseum
Osa muuseumi ekspositsioonist. Foto: Kaader videost

Põhja-Itaalias Castelboscos asuvas piimafarmis avati kuu aega tagasi omapärane muuseum Museo della Merda, inglise keeles The Shit Museum, eesti keeles Sitamuuseum.

Farmi omanik ja muuseumi kuraator Gianantonio Locatelli arvates on sitas ainest kunstiks küllaga. Muuseumi asutas ta aga siiski selleks, et õpetada inimestele, kuidas sõnnikut mõistlikult kasutada.

Tema farmis elavad 2500 väga head ja tõupuhast lüpsilehma annavad iga päev umbes 30 000 liitrit piima ja toodavad 100 000 sõnnikut. Selle hiiglasliku hulga sõnnikut "muundab" Locatelli futuristlikuks öko- ja tootmisprojektiks.

Osa vastavatud muuseumi eksponaatidest oli lühikest aega n-ö eelsoojenduseks väljas ka maailma suurimal disainiüritusel Milano Disaininädalal.

Tekkis huvi seda omapärast muuseumi külastada? Kui jah, siis pead kiirustama, sest muuseumikogud jäävad külastajatele oma täishiilguses avatuks vaid kuni augusti lõpuni. Muuseumi saab külastada vaid eelneval kokkuleppel.

Ja veel - Gianantonio Locatelli lehmade piimast toodetakse kuulsat Grana Padano juustu ning muuseumi vapil ilutseb Vana-Egiptuse kultusloom skarabeus ehk sitasitikas.

Külastusaja saad kokku leppida muuseumi kodulehe kaudu.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare