FOTOD: Türi-Tori kiirlaskumine: kui keegi nüüd voolu kiiremaks keeraks!Türi-Tori kiirlaskumine 2014
Türi-Tori kiirlaskumine 2014Foto: Anneli Lillerand

Tänavusel Türi-Tori 78km pikkusel kiirlaskumisel oli ilm ilus, vesi soe ja jõgi peaaegu suvise veetasemega. Suru aga hambad risti ja vea end läbi kivide finišisse.

„Palju ei puudunud, et oleksin saatnud osalejatele ringkirja, et nad oma vee kaasa võtaksid,“ ütles võistluse korraldaja Koit Raud stardi eel.
Vett on tänavu jõgedes vähe, vool aeglane ja kive palju väljas.

Juba Võhandul käinud rääkisid rängast ja ülipikast päevast, mis pani proovile kannatuse ja kätejõu. Kui muidu aitab kiire vool sõitjaid edasi, siis nüüd tuli sõita täie käterammuga ning ville saadi peopesadesse kümnete kaupa.

Kergemini ei läinud ka Türi-Tori kiirlaskumisele tulnuil. Lõpetamisajad olid võrreldes eelmise aastaga palju aeglasemad ja enamik kummipaate ei jõudnudki keskööks kohale.

Ilus ilm ja soe vesi hoidsid osalejate tuju heana ning nalja visati mõnuga.
Eelis paistis olevat neil, kes olid pisut kergemad ja kelle vool kivirägast lihtsamini üle kandis. Vaatajatel oli seekord põnevust vähem, kuid suurvee ajal efektseid allasõite pakkuvad kohad olid tänavu jõukohased ja väiksema kogemusega sõitjatele.

Maalehe kahesel kanuul läks finišisse jõudmiseks aega peaaegu 13 tundi. Kohale jõuti hämaras, kuid heatujuliselt: kanged olid istmik, selg, õlad ja käed ning ega rohkem midagi kurta olnudki.

Maalehe segapaatkond tänab kaasaelajaid, jõel ja kaldal toetanuid ning aplodeerib omaltpoolt kõigile osalejatele!

Tulemusi vaata www.matkahunt.ee

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare