Hiiumaa muuseum riputas oma fotokogu internettiHIIUMAA
Hiiumaa sümboliks võiks olla ikka Kõpu tuletorn.Foto: Arno Mikkor

Kolm aastat kestnud Hiiumaa muuseumi fotokogu digitaliseerimine on lõpule jõudnud ja kättesaadav ka internetis. Nüüd on kõigil soovijail võimalik näha muuseumi fotosid kodunt väljumata, teatatakse muuseumi kodulehel.

Fotokogu on leitav Eesti Muuseumide Veebiväravas.

Hiiumaa muuseumi kogus on 11177 peamiselt must-valget fotot, fotopostkaarti ja negatiivi, sealhulgas 43 fotoalbumit, 270 klaasnegatiivi ja 1 ferrotüüp (positiivfoto plekil), mis on kogu haruldaseim museaal.

Muuseumi vanimaks dateeritud originaalfotoks arvatakse olevat 1862. a Tallinna fotoateljees pildistatud naise portree.

Fotokogu pärliteks on Kärdla noorparuni Ernst O.A. Ungern-Sternbergi (1850-1928) klaasnegatiivide kogu (135 eset) originaalkarpides, kollektsionäär Mihkel Haavamäe (1915-1997) Hiiumaa-teemaliste fotopostkaartide kogu (202 eset) ja 12 fotonegatiivi metsavendadest 1951.a. Muda külas.

Vanimatest fotograafidest on kogus esindatud näiteks Charles Borchardt, Nikolai Königsfest ja Erich Wirnhoff, aga ka Peet Post, Helene Fendt, Elisabeth Norvid.

Pooleteise sajandi jooksul on fotograafid pildistanud Hiiumaa inimesi, loodust ja hooneid, peamiselt Hiiumaal, kuid leidub fotosid maailma eripaikadestki.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare