Karud tulid Tšernobõli tagasi

 (11)

Karud tulid Tšernobõli tagasi
Ekraanitõmmis

Ukrainas Tšernobõli kandis on märgatud pruunkarusid, keda pole seal elanud viimase saja aasta vältel.

Pruunkarud jäid teadlaste automaatkaamerate ette, kirjutab portaal gazeta.ru. Nimelt on teadlased Tšernobõli aatomielektrijaama õnnetuse tõttu keelutsooniks kuulutatud alale alates 2010. aastast üles sättinud 84 kaamerat. Kaamerate vaateväljast tuli eelnevalt maha raiuda aastate jooksul sinna kasvanud võsa.

Üks neist kaameratest jäädvustaski pruunkaru külaskäigu, keda pole piirkonnas teadaolevalt elanud viimase saja aasta jooksul. Lisaks karule on kaadrisse jäänud ka ilves, kährik, metskits, hunt, prževalski hobune, põder, punahirv, rebane, mäger, metssiga, metsnugis, saarmas, nirk, jänes, orav, metsikud koerad ja palju erinevaid linde.

Tšernobõli loomastiku uurimise järgmises etapis on plaanis osa elukaid varustada GPS-seadmete ja dosimeetritega, et uurida nende liikumist ja looduskeskkonna kiirgustaset.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare