KIHNU VIRVE 90 | Süda on nooruse värav

 (4)
Kihnu Virve
Kihnu Virve.Foto: Daisy Lappard, Ajakirjade Kirjastus/Naisteleht

Täna, 30. jaanuaril täitub 90. eluaasta alati elurõõmsal Virve Elfride Kösteril ehk Järsumäe Virvel või Kihnu Virvel, nagu teda mandril tuntakse. Maaleht soovib sünnipäevalapsele palju õnne ning avaldab sel puhul mõned tema elutõed ja kollektsiooni Maalehes ilmunud parimates kihnuvirvelistest lugudest.

  • Alati särtsakas Kihnu Virve kukkus kord kodus põlve peale ja oli kolm päeva "täitsa sirevil ja kuidagimoodi asju ka ei saanud aetud, nii vigane olin." Arsti kutsus ta põlve vaatama alles kolme päeva pärast. "Kiirabi tahtis linna viia, aga ma ütlesin, et ega iga tühja asja pärast saa kohe linna minna, püha jumal! Korra kukun maha ja kohe jookse linna!"
  • Virvel on raudne põhimõte, et kodust välja minnes ei kõlba hädaldada. Siis tuleb laulda, tantsida ja pidutseda.
  • Paadunud optimistina on tema klaas alati pooltäis, mitte pooltühi.
  • Mossis Virvet ei kujutaks vist keegi ette, sest ega tal polegi kombeks mossitada. Ta ütleb ära, mis tal öelda on, ning nörritav olukord ongi lahendatud.
  • Elu nukramatel hetkedel otsib Virve tuge merest, toetab selja suure halli kivi vastu ja vaatab mõtlikul ilmel loksuvaid laineid. Kui vaja, kas või mitu tundi jutti.

Maalehe ajakirjanik Alo Lõhmus ja fotograaf Ingmar Muusikus said kaheksa aastat tagasi vastlapäeval tõukelguga Kihnus käies reisilt erakordse kingi — Virve andis neile koduteele kaasa laulu. Head kuulamist!

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare