„Seetõttu oleme kindlad, et „Lõpp loomkatsetele“ eesmärk saavutatakse 1. novembriks. Usume, et võime saavutada Eestile seatud eesmärgi, kus kolm organisatsiooni - Eesti Loomakaitse Selts, Loomade Nimel ja Kuulikodu - on valmis järgneva 50 päeva jooksul koguma Eestist viimased vajaminevad 3500 allkirja.“

Varrica selgitas, et vajaminevad miljon allkirja peaks sisaldama vähemalt 7 liikmesriigi kodanike allkirju ning kõigi 7 liikmesriigi puhul on nõutav minimaalne allakirjutanute arv, mis sõltub liikmesriigi rahvaarvust.

„Lõpp loomkatsetele“ komiteeliikmete ja teadlaste André Menache´i ja Gianni Tamino kinnitusel võib loomkatseid pidada ohtlikuks inimese tervisele ja keskkonnale. Samuti pidurdavad loomkatsed biomeditsiiniliste uuringute arengut ning takistavad uute tehnoloogiate kasutuselevõttu, mis võimaldavad odavamalt ja kiiremini saada palju usaldusväärsemaid ning põhjalikumaid andmeid. Teadlaste sõnul peab just seepärast Euroopa Liit muutma kehtivat seadusandlust ning kõrvaldama takistused edasliikumiseks.

Euroopa kodanikualgatus on Euroopa Liidu poolt sätestatud viis tagada, et Euroopa kodanikud saaksid otseselt osaleda EL-i seadusandlikes protsessides. Kui kogutakse 1 000 000 allkirja, muutub kodanikualgatus seaduslikult siduvaks ning Euroopa Komisjon on kohustatud kolme kuu jooksul seda analüüsima ja andma vastuse, mis meetmeid selles osas kasutatakse.

„Vesi ja kanalisatsioon on inimõigus“ („Right to Water“) oli esimene Euroopa kodanikualgatus, millele koguti 1 000 000 allkirja ning see on olnud poliitiliselt väga edukas.