MAALEHT PORTUGALIS: ümbermaailmareis poole tunniga ehk kuhu kadus Mini-Eesti

 (3)
Maaleht Portugalis - Coimbra Mini - Portugal, Portugal dos Pequenitos ehk Laste Portugal, arhitektuuripark
Maaleht Portugalis - Coimbra Mini - Portugal, Portugal dos Pequenitos ehk Laste Portugal, arhitektuuriparkFoto: Rein Sikk, Maaleht

Mis tunne oli Gulliveril liliputtide maal? Seda teavad hästi Portugali lapsed, kelle jaoks sündis Mini-Portugal ehk Laste-Portugal juba aastal 1940. Asutaja Bissaya Barreto plaan oli lihtne – lastele tuleb anda võimalus näha ja katsuda portugalikeelset maailma, mis laiub nii Euroopas kui Brasiilias, aga ka Mosambiigis, Assooridel, Ida Timoris.

Portugali vanima ülikoolilinna, veidi enam kui 100 000 elanikuga Coimbrasse valmis arhitektuuripark nii Portugali parimaist paikadest kui portugalikeelselt maailmast, kus 200 miljonit portugali keele rääkijat. Ja mis peamine: kõik pargis on katsutav, kombatav, läbironitav, läbi poetav. Tunnustuseks kõlab üle 70 aasta kostev lakkamatu laste kilgete kanonaad. Kinnitamaks, et investeerimine korraga nii lastesse kui kultuuri on tänuväärne.

Olen Mäo kolmnurka kavandatavast Mini-Eestist kirjutanud korduvalt ja tõdenud, et ikka leidub tähtsamaid asju teha kui kultuurilisse teemaparki raha paigutada. Nii me oma minimaailmata toimimegi ostes turismireise Mini-Euroopasse, mis valmis 1989 Belgias. Või sõidame Mini-Hollandisse aastast 1952, või siis Billundi Legolandi minimaailma aastast 1959.Maaleht Portugalis

on fotojäädvustuste sari läbi Rein Siku objektiivi. Elame väikeriigis euroliidu veerel idas. Kõigest 4000 kilomeetri autosõidu kaugusel lääneveerel on Portugal, Eestist vaid kaks korda suurem. Rahvast küll 10 korda enam. Väiksuse ja vaesuse tunne on meid mõlemaid aga saatnud viimasel sajandil.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare