Muuseum otsib avaliku pulma jaoks sobivat pruutpaari


Muuseum otsib avaliku pulma jaoks sobivat pruutpaari
Foto: MorgueFile

20. augustil toimub Valgas Säde pargis avalik pulm, mis viiakse läbi tuginedes 19. sajandi eesti pulmatraditsioonidele. Suurüritus toob publiku ette muidu üsna privaatse hetke ühe Valgamaa noorpaari elus ning tutvustab osalejatele vanu pulmatraditsioone lähtudes Vana-Võrumaa piirkonna kommetest.

Tegemist on pärimuspeoga, kus kohtuvad käsitöömeistrid ja maheda talukauba müüjad, linnaelanikud ja külalised, noored ja vanad, kirjutab LõunaLeht.

„Oluline osa pulma läbi viimsel pärimuse kogumisel, kutsume kõiki üles pulmapärimust talletama. Kui sinu perekonnas või tutvusringkonnas on keegi, kes võiks vanemate jutustuste põhjal teada traditsioonilisi 19. sajandi maarahva pulmakombeid (Hargla kihelkonnas), omada esemeid või fotosid, võta palun meiega ühendust, et kaasa aidata pulmapärimuse kogumisele,“ selgitas Valga Muuseumi varahoidja-programmijuht Marju Rebane.

Valga muuseumi haridus- ja projektijuht Merili Madissoo sõnul otsitakse sobivat pruutpaari kuni 9. märtsini.

„Vahvate ja julgete soovijatega viime läbi kohtumised ning vestluse, mille alusel valib korraldusmeeskond välja ühe paari. ­­Pruutpaariga koos valmistame ette ka perekonnad: kaasates spetsialiste korraldab Valga muuseum õnneliku paari lähisugulastele infopäevad ja koolituse oma ruumides, eesmärgiga tõsta perekondade teadmisi ning valmisolekut suurürituse jaoks ja aidata muuta isiklik ning üsnagi privaatne sündmus väärikaks ja rõõmsaks,“ lisas Madissoo.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare