NÄDALA KASS: Mõmm, kellele meeldivad deegud

 (4)
NÄDALA KASS: Mõmm, kellele meeldivad deegud
Foto: Kelmiküla Kassijaam

Mõmm on sündinud 2015 aasta kevade hakul, Muuga aedlinnas, kodutu kassina. Mõmmil ja tema kaaslastel vedas – igapäevaselt said nad süüa tublilt vanahärralt, teinekord varjugi ning mõne pai ka.

Mõmm on hella südamega kass, pai oleks ta tahtnud palju rohkem ning tegelikult sülle ka ja kohe kogu aeg – aga ta sai aru, et vanahärral lihtsalt ei ole selleks aega, kuna kasse toita oli palju.

Talve hakuks oli Mõmmil tekkinud unistus, oma päris inimesest, perest ning kodust – kus õdusal jõuluajal sülle pugeda, lausa terveks õhtuks ja ööseks kaissu ka, ning paid ei lõppeks eal.

Mõmm oli olnud kogu aasta ju väga tubli ning päkapikud olid tähelepanelikud – oma elu esimesed jõulud veetiski ta kodus. Hoiukodus, mitte päris enda kodus, aga harjutamiseks on hea seegi – ja Mõmm teab, et kui ta korralikult käitub, õrnalt oma käpakestega sõtkub, kaissu poeb, kõvasti tänuks nurrub ja õhinaga pai jahib, võib ta järgmised jõulud veeta juba päris enda pere juures.

Pehme Mõmm, Sülemõmm, Paimõmm – heal lapsel mitu nime, ja neid nimesid hoiukodu perenaisel Mõmmile jätkub, samuti kiidusõnu tema toreda iseloomu, pehme tabbymustrilise kasuka ning korraliku käitumise kohta.

Mõmm on saanud parasiiditõrje, kastreeritud, saab peagi ka vaktsineeritud. Ta oskab viisakalt ka reisida (transpordipuuris). Ning on väga leebe teiste loomade vastu (näiteks deegud).


Seotud lood:

MTÜ Kelmiküla Kassijaam

Mittetulundusühing Kelmiküla Kassijaam on loodud 2013. aasta algul. Ühing on koduta kassidele vahepeatus päriskoju jõudmiseni. Ühingus tegutsevad loomasõbralikud vabatahtlikud, kellele tänavakasside olukord on olnud pikka aega südamelähedane, aga valus teema.

Vaata lisa kodulehelt www.kassijaam.eu või Facebookist või kirjuta kiri info@kassijaam.eu.

NB! Kõik jaamakassid, kes varem olnud tänavahulkurid, on nüüdseks harjunud tubase eluga ning neid antakse ka kodudesse ainult tubase elu peale.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat lihtsamatest ehitustöödest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare