Pooled eurooplased ei tea, et 112 on ühine hädaabinumber kogu EL-s

 (2)

Pooled eurooplased ei tea, et 112 on ühine hädaabinumber kogu EL-s
Foto: Andres Putting

Suur hulk eurooplasi ei ole kindlad, millisel numbril välisriigis hädaolukorras helistada. 2014. aasta jaanuari lõpus korraldatud Eurobaromeetri uuringust selgub, et 49% neist ei tea, et nad võivad hädaolukorras kasutada ühtset numbrit 112.

Kreekas (10%) ja Ühendkuningriigis (18%) ollakse numbrist 112 kõige vähem teadlikud. Kõige paremini on informeeritud luksemburglased (80%), rumeenlased (71%), poolakad ja bulgaarlased (70%).

Kuni 96% kodanikest (Rootsi) teab, et nad saavad kasutada numbrit 112 oma kodumaal.

„Olen mures, et kodanikel ei ole aimugi nii tähtsa teenuse olemasolust ning et liikmesriikide valitsused ei tee suuremaid jõupingutusi inimeste teavitamiseks. ELi on selle teenuse kasutusele võtnud, nüüd on teiste kord oma kohustused täita,” sõnas Euroopa Komisjoni asepresident Neelie Kroes sõnas.

Numbril 112 saab tava- ja mobiiltelefonilt helistada tasuta kõikjal ELis. 112 ühendab helistaja vastava hädaabiteenistusega (kohaliku politseijaoskonna, tuletõrjeüksuse või kiirabiga), võimaldades tal valida suhtluskeele paljude Euroopa keelte hulgast. Numbrile võib helistada 24 tundi ööpäevas ja seitse päeva nädalas.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare