Selgusid suvisel tantsupeol osalejad

 (1)
Selgusid suvisel tantsupeol osalejad
Foto: Karin Kaljuläte

Täna pärastlõunal kogunenud 18. tantsupeo „Meri” kunstiline toimkond kinnitas 2.-5. juulini Tallinnas toimuva tantsupeo lõpliku osalejate nimekirja.

Tantsupeo kunstiline juht Ülo Luht ütles, et valiku tegemine ei olnud kerge ülesanne.

„Tänusõnad kõigile ligi 11 000 tantsijale, võimlejale ja nende juhendajatele, kes kogu protsessi algusest peale läbi tegid ja kellega koos sadamasse jõudsime. Mõõtmatu on selle töö ja vaeva hulk, mida tantsijad on ühise ettevõtmise nimel näinud - seda pühendumist on olnud näha esimesest eelproovidest peale," ütles Luht.

Tantsupeol osalejate väljavalimine toimus kahes etapis. „Esimeses eelproovis tantsiti ette, parandati vigu ja ühtlustati, teise eelproovi tulemusel tehti aga kollektiivide seast lõplik valik," ütles Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA tantsutoimetaja Kadri Tiis.

Tema sõnul oli enim peole soovijaid kõige nooremate tantsijate ehk kolmandate ja neljandate klasside õpilaste seas. Kokku osaleb suvisel tantsupeol 534 tantsu- ja võimlemisrühma 7460 tantsija ning võimlejaga. Koos juhendajate, üldjuhtide ja saatjatega on peol 8713 osalejat. Teiste hulgas on tantsupeole oodata ka nelja rühma Soomest ja kolme Lätist kokku 136 esinejaga.

Tantsupeol osalevate kollektiivide nimekirjad leiab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kodulehelt: http://tantsupidu2009.laulupidu.ee/est/pane_tahele

25. laulu- ja 18. tantsupidu „ÜhesHingamine" toimub 2.-5. juulil Tallinnas. Peo juhatab 2. juulil sisse pillipidu Raekoja platsil, sellele järgnevad kolm tantsupeo etendust „Meri" ja kaks päeva kestev laulupidu. Tantsupeo idee autor on Henn Tiivel ja kunstiline juht Ülo Luht, laulupeo kunstiline juht on Ants Soots.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare