Tartu Ülikooli Narva kolledžisse jõudis fotonäitus Eesti kultuurimälestistest


Tartu Ülikooli Narva kolledžisse jõudis fotonäitus Eesti kultuurimälestistest
Wikimedia commons

Sellest nädalast on Tartu Ülikooli Narva kolledžis avatud näitus 2013. aastal maailma suurima fotokonkursi Wiki Loves Monuments Eesti vooru Kultuurimälestised Vikipeediasse võidutöödest.

Kolledžihoone III korrusel iga päev kell 8-20 avatud näitusel on üleval 12 fotot 8 autorilt. Fotodel on kujutatud Eesti kaitsealused kultuurimälestised nagu Vara Brigitta kirik, Pakri vana tuletorn, Noblessneri tehas jpm. Ida-Virumaa eriauhinna pälvis Ervin Pabbo foto Narva õigeusu kirikust. Narva fotod on ka varem konkursil silma paistnud: eelmisel aastal saavutas Eestis 2. ja rahvusvaheliselt 9. koha Eduard Zentšiku foto Narva Hermanni linnusest.

Eestist osales toimus 1.-30. septembril 2013 toimunud võistlusel üle 1500 foto 66 autorilt. Kogu maailmas laekus konkursile Wiki Loves Monuments üle 370 000 foto, neist 22 isegi Antarktikast.

Kõiki võistlusfotosid saab näha andmebaasis Wikimedia Commons.
Fotod on avaldatud vabakasutuslitsentsiga, mis lubab neid autori nimele ja foto allikale viidates kasutada igal soovitud viisil tasuta ja eraldi luba küsimata.

Fotovõistluse ja näituse korraldas MTÜ Wikimedia Eesti, algatust on toetanud Tartu linn, muinsuskaitseamet, Tabasalu spordikompleks, RMK, Maaleht ja Sangaste Rukki Maja.

Rändnäitus on avatud kuni 7. veebruarini, järgmiseks on see Jõgevamaa Keskraamatukogu konverentsi- ja näitusesaalis 1. märtsist 29. märtsini.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare