Väätsal plaanitakse laupäeval ehitada korraga vähemalt 2229 lumememmeVäätsal plaanitakse laupäeval ehitada korraga vähemalt 2229 lumememme
Lumememmed kahe aasta tagusel paraadil.Foto: Kenno Soo

Türi vallas, Väätsal, Väätsa-Reopalu 4,5 km pikkuse kergliiklustee ääres, hakatakse ületama lumememmede ehitamise maailmarekordit ja taaselustama Eesti suurimat lumememme.

Lumememmede ehitamise maailmarekord püstitati Michiganis selle aasta veebruaris, kus ühe tunni jooksul ehitati 2228 lumememme. Nüüd püütakse ehitada vähemalt üks lumememm rohkem, kuid lumememmede paraadi korraldajad ei sea ehitamisele ajalist raamistikku ning alustada võib ka hiljem ning kiirustama ei pea.

Suure lumega aastal 1966 ehitati Eestis ligi kaheksa meetri kõrgune lumememm, millest on säilinud foto ja mida võib pidada suurimaks Eestis ehitatud lumememmeks.

"Sobiva ilma korral püüame vähemalt sama pika lumememme ehitada. Lumememme ehitamise eelduseks on reede ööl vajaminevad miinuskraadid," teatavad korraldajad.

2016. aastal ehitasid 300 inimest Väätsale 600 lumememme. Ehitamas käidi perekonniti, mehed ja naised koos ning eraldi, lapsed ja eakad. Rõõmu ehitamisest oli väga palju.

2017. aastal võitsid Väätsa lumememmed Eesti tähtsaima reklaamiauhinna Kuldmuna ja seal välja antud eriauhinna.

Lumememmede ehitamisel on kaks reeglit:

  1. Lumememm tuleb teha kergliiklustee äärde, mitte kergliiklusteele, kus hiljem peab liikuma lumesahk;
  2. Kui oma lumememmed on valmis, tuleb ringi käia ja teiste kätetööd nautida.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare