VIDEO: Vaata, kuidas Mõniste Muusikapesa õpilased mängivad pilli vaid pärast neljakuust harjutamistMõniste kooli muusikapesa
Mõniste kooli muusikapesaFoto: Anni Õnneleid

Kolmapäeva pärastlõunal Mõniste lasteaed-põhikooli uksest sisse astudes on kuulda, et läheduses mängib ansambel. Päris ansambliga siiski tegu pole, toimub kohalike pillimängu õppurite koosmäng. Kusjuures noorim liige on viieaastane ja loeb nooti paremini, kui kirjatähti. Vanimal liikmel on aga eluaastaid turjal 63. Tegu on huvialaõppeharuga, kus saavad muusikat õppida kõik soovijad.

Mõniste Muusikapesa, nagu nad seda hellitavalt kutsutavad, tegi uksed lahti mullu novembris. Erinevalt muusikakoolist kaardistatakse iga õpilase soovid ja eesmärgid ära ning edasi toimub individuaalne õpe 30 minutit nädalas. Kord nädalas toimub tund aega kestev koosmäng.

Mõnistes on tänavu kord kuus toimunud Vana-Võromaal asuvate muusikakoolide pärimusmuusika õpilastega talvelaagrid ja neist tekkis juba pärast teist kokkusaamist 35 liikmega orkester. Wana Wõromaa Wunkorkester astub aprillis Mooste rahvamuusikatöötluste festivalil üles 45 minutilise kontserdiga ja pistab rinda ülejäänud 19 kollektiiviga. „Muusikakoolis pead aastaid harjutama, enne kui saad orkestrisse mängima. See aga motiveerib meie õpilasi,“ ütles õpetaja Kadri Laube.

Loe veel

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat ravimtaimedest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare