Aeg on alustada kevadisi koristustöid

 (1)

ermi-talgud065
Foto: Jassu Hertsmann

Kodudes tehakse juba kevadisi koristustöid. Tallinna Keskkonnaamet tuletab meelde, et tarbetult keskkonda ja koduümbrust risustavad mittevajalikud esemed saab viia taaskasutuskeskustesse või jäätmejaamadesse.

Jäätmejaamades võetakse elanikelt vastu:
- töötlemata puitu (tasuta), vanametalli (tasuta)
- plaste (tasuta)
- sorditud kivid ja betoon
- paberit ja pappi (tasuta)
- kasutuskõlblikku mööblit (tasuta). Kasutatud mööbli oleku otsustab jäätmejaama klienditeenindaja. Kasutuskõlbulikuks tunnistatakse heas korras olev mööbel, mida on võimalik suunata taaskasutusse koostöös MTÜ-ga Uuskasutuskeskus.
- elektri- ja elektroonikajäätmeid (tasuta, s.h. külmikud ja telerid). Tagastatavad elektroonikaseadmed peavad olema komplektsed. Mittekomplektseid külmikuid võetakse vastu ainult tasu eest vastavalt jäätmejaama operaatori hinnakirjale.
- pakendeid (tasuta)
- lehtklaasi
- koduseid ohtlike jäätmeid (tasuta)
- biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid (tasuta ühelt toojalt päevas kuni neli 100-liitrilist kotitäit)
- kasutatud riideid (tasuta ühelt toojalt päevas kuni neli 100-liitrilist kotitäit)
- Jäätmejaamad võtavad vastu eterniiti hinnaga 30 euro/kuupmeeter 

Sortimata ehitusjäätmeid, kasutatud riideid ja muid kasutuskõlbmatuid sortimata jäätmeid, sh kasutuskõlbmatu vana mööbel, veoauto ja väiketraktori rehve võetakse vastu vastavalt jäätmejaama operaatori hinnakirjale. Hinnakirjad on kättesaadavad SIIN.

Sõiduauto rehve võetakse jäätmejaamades vastu kuni 8 tk. Suurema koguse vanarehve saab viia MTÜ Rehviliidu vastuvõtupunkti Tallinna linna piires asub avalik kogumispunkt aadressil Silikaltsiidi 7.

Mustamäe jäätmejaam, aadressil Artelli 15, teenindab AS Eesti Keskkonnateenused (tel.1919). Avatud K, N, R 14-19 ja L,P 10-15, suletud riigipühadel ja pühade-eelsetel tööpäevadel (jäätmejaamas võetakse vastu jäätmeid ainult kodumajapidamistest)

Lasnamäe jäätmejaam, aadressil Suur-Sõjamäe 31a, teenindab AS Ragn-Sells (tel. 15155). Avatud K, N, R 14-19 ja L, P 10-15, suletud riigipühadel ja pühade-eelsetel tööpäevadel (jäätmejaamas võetakse vastu jäätmeid ainult kodumajapidamistest).

Loe veel

Pääsküla jäätmejaam, aadressil Raba 40 (Pääsküla prügila territoorium), teenindab AS Eesti Keskkonnateenused (tel. 1919). Avatud E, R 14-19 ja K, L, P 10-15 suletud riigipühadel ja pühade-eelsetel tööpäevadel (jäätmejaamas võetakse vastu jäätmeid ainult kodumajapidamistest).

Paljassaare jäätmejaam, aadressil Paljassaare 9a, teenindab OÜ Kesto (tel. 6395 222). Avatud K, N, R 14-19 ja L, P 10-15, suletud riigipühadel ja pühade-eelsetel tööpäevadel (jäätmejaamas võetakse vastu jäätmeid ainult kodumajapidamistest).

Rahumäe jäätmejaam, aadressil Rahumäe tee 5a, teenindab MTÜ Keskkonnateenused (tel 6026 752; 52 93 020). Avatud K, N, R 14-19; E, L, P 10-15 suletud riigipühadel (jäätmejaamas võetakse vastu jäätmeid kodumajapidamistest ja ettevõtetelt). Rahumäe jäätmejaamas ei võeta ajutiselt vastu ohtlikke jäätmeid, lähim üleandmise koht on LUKOIL tanklas Tammsaare tee 53. Märtsist on Rahumäe jäätmejaam avatud ka esmaspäeviti ajavahemikul 10-15.

Pärnamäe jäätmejaam (avatakse 07.04.2014), aadressil Pärnamäe tee 36, teenindab MTÜ Keskkonnateenused (tel 6026 752; 52 93 020). Avatud K, N, R 14-19 ja E, L, P 10-15 suletud riigipühadel (jäätmejaamas võetakse vastu jäätmeid kodumajapidamistest ja ettevõtetelt). Pärnamäe jäätmejaamas ei võeta ajutiselt vastu ohtlikke jäätmeid, lähim üleandmise koht on Rummu tee 4b, Pirita Selveri parkla.

Jäätmejaama sissesõidule ja territooriumile on paigaldatud infoviidad. Jäätmejaamas olevad mahutid on märgistatud vastavalt kogutavale jäätmeliigile. Kohapeal abistab ja juhendab elanikke jäätmete üleandmisel jäätmejaama töötaja, kes väljastab Kliendi nõudmisel õiendi vastuvõetud jäätmeliikide ja koguste kohta.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare