Eesti kala nädalal pakub kohvik Koogel-Moogel lastele tasuta kalalõunat


6RS28AUG07X02.jpg
Foto: Rene Suurkaev

Eesti kala nädala raames tutvustatakse laupäevani Tallinnas Toompeal asuvas kohvikus Koogel Moogel Eesti kalakasvatuste toodangut.

„Eestis kasvatatakse üle kümne kalaliigi, kuid poelettidele jõuavad need liiga harva. Esmakordselt toimuva Eesti kala nädalaga tahame tutvustada kodumaist kala, et tarbijad oskaksid seda kaupmehelt nõuda,“ ütles Toomas Armulik. „Eesti kasvatuste kala on alati värske ja kvaliteetne, seda peaks rohkem jõudma ka meie toidulauale.“

Eesti kalakasvatuste toodanguga saab kohvikus Koogel Moogel (Toom-Kooli 13, Tallinn) tutvuda kuni laupäevani. Eesti kalast valmistatud lõunad on lastele tasuta. „Eriti oluline on pöörata kodumaise kala tutvustamisel tähelepanu laste maitsemeele arendamisele,“ lisas Armulik.

Eesti kala nädalat korraldab kalanduse teabekeskus. TÜ Eesti Mereinstituudi kalanduse teabekeskus on Pärnus tegutsev kalanduse info-, koolitus- ja nõuandekeskus, mille tegevus toimub Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014–2020 rakenduskava raames. Teabekeskuse eesmärk on varustada kalandussektorit kaasaegse oskusteabe ja nõuannetega ning suurendada tarbijateadlikkust.

September oli Eesti toidu kuu, mille raames toimus üle Eesti enam kui 30 festivali, laata, näitust, messi ja konverentsi. Samuti tulid Eesti toidu kuu puhul üle 70 eripakkumisega välja Eesti toidutee võrgustikku kuuluvad restoranid ja toidukohad.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare