Eesti kala nädalal saab näha kodumaist tuura

 (1)
tuurakala
Foto: Sergei Stepanov, NPA

Reedel avatakse Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Eesti kala nädal, mille raames tutvustatakse Eestis kasvatatavaid kalaliike. Näha ja maitsta saab kodumaist tuura, angerjat, vikerforelli, karpkala ja säga.

„Eestis kasvatatakse toiduks üle kümne kalaliigi, kuid poelettidele jõuavad need veel liiga harva,“ ütles Kalanduse Teabekeskuse juhataja Toomas Armulik. „Eesti kasvatuste kala on alati värske ja kvaliteetne, seepärast võiks see palju rohkem jõuda ka meie toidulaudadele.“

Toomas Armuliku sõnul on Eesti toidu kuu õige aeg tutvustada kodumaiste kalakasvatuste toodangut. „Toome kohale ka suure akvaariumi ja pakume harukordset võimalust näha elusaid Eesti tuurasid,“ ütles Armulik ja lisas, et kodumaistest kaladest saab lisaks tuurale veel maitsta angerjat, vikerforelli, säga ja karpkala.

Laupäeval kell 10 toimub Telliskivi loomelinnakus Eesti kalakasvatajate toodangu näitusmüük ning kokk Marek Demjanov eestvedamisel degustatsioonid.

Kell 13 pajatab lõbusaid kalalugusid Vladislav Koržets. Telliskivi loomelinnaku söögikohtades on Eesti vesiviljelejate kalast päevapakkumised.

Eesti kala nädalat korraldab Kalanduse Teabekeskus.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare