Eesti teadlased aitasid viia looduskosmeetika apteekidesse ja poelettidele

 (4)
Ebola ravimi väljatöötamine
LaborFoto: Hendrik Osula

Märt Miljani ja Helen Hirve loodud Tartu ülikooli iduettevõte toodab Lumi tootemargi alt eestimaisel kanepiseemneõlil põhinevaid looduslikke nahahooldustooteid.

Veidi vähem kui kaks ja pool aastat tagasi, oktoobris 2013 jõudis poeriiulitele uus nahahooldussari Lumi. Selle looja, Tartu biotehnoloogia pargist võrsunud osaühing Perfect Cosmetics paneb rõhku sarja toodete tõhususele ja teaduspõhisusele.

Kui Lumi-sarja tooteid arendama hakati, oli looduskosmeetika Eestis veel küllaltki lapsekingades. Seetõttu kulus mitu head aastat, enne kui koostöös teadlastega lõplikud tooted välja töötatud said.

Oma ettevõttega tahtsid nad inimesteni tuua toote, mis oleks ohutu, aga ei teeks seejuures järeleandmisi tõhususe arvelt. Firma loomise ajend oli isiklik vajadus.

Kuna Hirve lapsel on atoopiline dermatiit ehk krooniline nahapõletik, millega kaasneb naha kuivus ja piinav sügelus, siis katsetas ja uuris ta aastaid tagasi erinevaid viise, et sellele probleemile leevendust leida. Katsetustega jõudis ta lõpuks kanepiseemneõlini, mis ongi Lumi toodete põhiline koostisosa.

Koostiste väljatöötamisel tegid ilumaailmas alustavad ettevõtjad koostööd nii Tartu ülikooli kui ka Tallinna tehnikaülikooli teadlastega. Nii said nad teada, et külmpressitud kanepiseemneõli on väärtuslik oomega-6- ja -3-rasvhapete, fütosteroolide, vitamiinide, klorofülli ja haruldase gammalinoleenhappe allikas.

Loe edasi portaalist Novaator.