Eesti Toidumessist saab riigi suurim toiduvaldkonna sündmus


Eesti Toidumessist saab riigi suurim toiduvaldkonna sündmus
Aivo Halanurm

Aasta pärast aset leidvast toiduvaldkonna suursündmusest nimega Eesti Toidumess - Sööma! saab riigi silmapaistvaim kulinaarne atraktsioon, mille sarnast Eestis ja ka naaberriikides seni nähtud ei ole, lubab messi peakorraldaja Angelica Udeküll.

Täna Lauluväljakul toimunud kulinaarsete etteastetega meeleolukal esitlusel tõid messi korraldajad uudse toidusündmuse idee ja ülesehituse esmakordselt avalikkuse ette.

Selgus, et 5.-6.mail 2017. aastal Tallinna Lauluväljakul esimest korda toimuv mess hõlmab endas 500 eksponenti, 70 000 ruutmeetrit messiala ja kahe päeva peale kokku kuni 100 000 külastajat.

Tegemist on nii erialainimestele mõeldud kui koguperesündmusega, mis koondab toiduvaldkonnas tegutsevad ettevõtted, organisatsioonid ja arvamusliidrid, toidualased tegevused ja teadmiste vahetuse ning kultuuriprogrammi üheks terviklikuks kahepäevaseks toidukultuurisündmuseks, mille sarnast Eestis varem korraldatud ei ole. Eesti Toidumess - Sööma! toimub alates 2017. aasta maikuust igal aastal mai esimesel nädalavahetusel Tallinna Lauluväljakul, sissepääs on kõigile tasuta.

Messi peakorraldaja ja Eesti Kulinaaria Insituudi akadeemiku Angelica Udekülli sõnul on Eesti Toidumessi missiooniks anda Eesti rahvale ja külalistele ülevaade Eesti inimeste toidulaua hetkeseisust ja arengutest. “Riigi suurima kulinaarse atraktsioonina on Eesti Toidumess huviväärsus nii meile kui ka väliskülalistele. See on suurepärane võimalus näidata maailmale kõike head ja paremat, mida Eestis toota ja toiduga teha osatakse,” sõnas Udeküll.

Seotud lood:

Sobiva näitena eestlaste oskuse kohta toitu inspireerival viisil pakkuda tõi ta välja esitlusel ilumeelt ja kõhtu täitnud suupisted ja joogid, milleks olid gastronoomiline sibulapeenar MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköögilt, Angelica enda poolt valmistatud maitsed Läänemaa rannametsadest ehk ürtidega marineeritud põdra välisfilee vaarikase põdrasambla ja pohlatolmuga, BioMari ökolimonaad ja Jäämari käsitöö pulgajäätised.

Esitlusel avalikustasid Angelica Udeküll ja Eesti Kulinaaria Instituudi asutaja Dimitri Demjanov pidulikult Eesti Toidumessi kodulehe www.toidumess.ee, kus on aasta pärast toimuva sündmuse kohta asjakohane teave eksponentidele ja külastajatele juba olemas.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare