Foorum: Ärge pange korstnat ise põlema!


Foorum: Ärge pange korstnat ise põlema!
Foto: Bianca Mikovitš

Milline on tavaline korstna süttimise põhjus? Inimene paneb selle ise põlema, selgitab Maaleht.ee foorumis korstnapühkija Tiit Mäekivi.

Täpsemalt öeldes süttib korstnas pigitahm. Inimesed hakkavad põletama lõõris paberit, et tõmmet tekitada ja nii ta läheb - esmalt süttib pigi ja siis maja, selgitab Mäekivi foorumis lugeja küsimusele vastates.

"Põlemiseks on vaja põlevmaterjali, õhku, süütajat ning põlemisreaktsiooni ja ongi tulekahju käes," märgib Mäekivi. "Pühkimata-hooldamata, kontrollimata korstnad ja kütteseadmed viivad tulekahjudeni, millega oleme jätkuvalt Euroliidus esikohal!"

Pigitahma lõõri seintel tekitab kütmine valel režiimil ehk vinnutamine või pikk põlemine. Ühel hetkel pigitahm koldes või lõõris süttib. Võib minna õnneks, lõõr põleb puhtaks ja mitte midagi ei juhtu, kuid võib minna vastupidi. "Lõõris süttinud pigi põleb mürinal ja paisub mitmeid, mitmeid kordi, lõõr võib kinni põleda ja ummistuda või siis korstna laiali lükata. Pigi põleb rohkem kui 1000 °C juures."

Kui tahm on siiski süttinud, tuleb koheselt sulgeda õhu juurdevool, korstnasiiber, korstna otsas olev lõõr ning korsten kas märgade tekkidega või süsihappekustututiga jahutada. Mitte mingil juhul ei tohi lõõri kustutamiseks kasutada vett - ühest liitrist veest saab ühe kuupmeetri veeauru!

Kõige ohtlikum koht lõõril on puitlaest läbiminek.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare