FOTOD: Kuidas möödub Luige laada teine päev?


Luige laat
Luige laatFoto: Ivar Soopan, Maaleht

Luige laadal jätkub kauplemine suure hooga. Kevadine koduaialaat pakub oma traditsiooniliselt rikkaliku väljapanekuga eelkõige huvi aiandushuvilistele, kuid ostmisrõõmu jätkub ka loomapidajatele.

Kevadhooaega arvestades pakub valdav osa laadamüüjatest siiski istutusmaterjali, kohal on nii suve- kui püsilillede kasvatajaid. Ka populaarsete ampli- ja rõdutaimede valik on seekordsel laadal suurem kui möödunud aastatel.

Laadal on esindatud ka väikesesse aeda hästi sobivad pereviljapuud (istikud, millele on võrasse mitu erinevat sorti poogitud) ehk taimed, mis täidavad nii vilja- kui ka ilupuu rolli.

Lisaks lille- ja ilutaimedele on laadal ka kodumaiste köögiviljaistikute ja hekitaimede kasvatajad ja pakkujad, kes on Luigele kokku tulnud mitmest Eestimaa nurgast.

Loomanäituse näol on tegemist Baltimaade põhjalikema koduloomade ja –lindude näitusega. Näitusel saab näha enamikku Eestis kasvatatavaid erinevat tõugu veiseid, lambaid, kitsi, karusloomi, miniloomi, kuid ka selliseid huvitavaid loomi nagu kängurud, alpakad ja eeslid. Kodulindudest saab kaeda kanu, parte, hanesid, kalkuneid, vutte, faasaneid, mesilasi ning samuti eksootilisi linde nagu jaanalinnud ja emud. Eksootilisi loomi ja linde tutvustavad Eesti tuntud talud: Laasu talu Muhumaalt, Jaaniraotu talu Võrumaalt, Raja talu. Lisaks eksootiliste roomajate ja kahepaiksete väljapanekuga esindatud Pärnu MiniZoo.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare